Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noví studenti se musí poznat, bruntálská průmyslovka pořádá adaptační pobyty už 25 let

  • Bruntál,

Střední průmyslová škola a obchodní akademie v Bruntále pořádá začátkem nového školního roku adaptační pobyty pro nové žáky. Učitelé je pokládají za velmi důležité. Zejména pro zábavné formy seznámení a spolupráce.

Adaptační pobyty nejsou důležité jenom pro nové žáky, ale také pro jejich učitele. Mají několik základních cílů.

„Ty adaptační pobyty nespočívají v tom, že by děti měly sportovat, toho budou mít za celý rok dost, ale spočívají v tom, že my chceme, aby se ti studenti mezi sebou poznali, aby se začal tvořit nový kolektiv a abychom je poznali my, jako třídní učitelé,“ přibližuje metodička prevence Miroslava Stáňová.

„Snažili jsme se, aby se žáci mezi sebou seznámili, aby poznali své záliby koníčky a nešli do toho, do té výuky jako cizí lidé,“ dodává výchovná poradkyně Lucie Pelcová.

Žáci se na adaptačním pobytu seznámí také s tím, jaké změny ve studiu je čekají po příchodu na střední školu. Součástí programu jsou rovněž aktivity rozvíjející týmovou spolupráci.

„Aby byli schopni spolupracovat i v té výuce a zase poznat se mezi sebou. Jsou skvělí, funguje ta spolupráce. Byli strašně hodní, jsou k sobě vstřícní, chovají se k sobě hezky,“ vysvětluje Lucie Pelcová.

Anketa, žáci SPŠ a OA Bruntál: „Já jsem z Opavy a dělám informační technologii. Je to zatím super, velice si to užívám.“

„Já jsem z Krnova, taky dělám informační technologie. Čekal jsem to horší, ale, nakonec se mi tu líbí. Poznal jsem tady třeba Vojtěcha a další kamarád, takže dobrý.“

„Jsem z Bruntálu a chodím na obchodní akademii. Líbí se mi tu, je tu hezké prostředí a dá se tu hezky, projít. Určitě nás to sblížilo a lépe jsme se poznali.“

„Jsem z Karlovic, dělám obor obchodní akademie a líbí se mi tady. Kolektiv je super a celkově prostředí je fajn, Já jsem se rozhodně seznámila se spoustou lidí a jsem za to strašně ráda.“

Adaptační pobyty pořádá Střední průmyslová škola a obchodní akademie už asi pětadvacet let. Osvědčily se a tak v jejich pořádání bude pokračovat.
NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku - pracoviště Bruntál, Krnov
Krnov
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků