Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Alternativa ke konzumu? „Zažít Bruntál jinak“. Návštěvníci se divili, čemu se věnují druzí

  • Bruntál,

Lidé dnes stále častěji podléhají honbě za hmotnými statky, konzumnímu způsobu života. Akce Zažít Bruntál jinak ukázala, že k tomuto způsobu života existuje alternativa.

Akce Zažít Bruntál jinak se tentokrát konala v zahradě mateřské školy u rybníka. Tam vskutku bylo z čeho si vybírat.

„Jedna časová linie jsou hudební vystoupení a kapely a taneční uskupení. Další program je právě tady v mateřské školce na zahradě a je tady od všeho něco. Jsou tady workshopy, cínování, malování výstavy. Jsou tady stánkaři, výborný čaj a káva,“ popisuje autorka a hlavní pořadatelka Eliška Hlavenková.

Pro běžného návštěvníka bylo takřka až k neuvěření, čím vším se lidé zabývají, co všechno ve volném čase dělají pro sebe i pro druhé.

Anketa, vystavovatelé a prodejci: „Toto je od mojí kamarádky z Uruguaye. Vyrábí recyklované krabice papírové a má taky kávu v pytlíčcích z Afriky, protože byla v Africe nějakou dobu, pytlíčky na to, pytlíčky na kapesníčky. My máme z Turecka zboží, protože manžel je z Turecka, takže my máme kávu pravou tureckou z džezvy a čaj černý turecký.“

„Vystavuju tady svoje obrazy, olejomalby nebo akryl a je to takový průřez tvorbou. Teď tady mám hlavně krajinomalbu, tou se teď zabývám nejvíc. Jinak tady mám i další – surrealismus, symbolismus.“

„Vystavujeme tady ruční práci jako je šití, patchwork babička tady má. Pak vyšívání a háčkování, což je takové hobby při mateřské. Máme to i na prodej i na zakázky.

Dělat něco zadarmo pro děti je pro mnoho lidí čirým bláznovstvím. Naštěstí stále existují tací, kteří to vidí jinak.

„Chceme ukázat městu, co jsme zač, co umíme, čím se zabýváme a zároveň zveme všechny děti na k nám do naší klubovny vagon za lomem. Předvádíme tady něco málo z našich sportovních aktivit jako je lacross, ringo. Dál tu máme i deskové hry bongo, osadníky, trefená kachna, bang a podobně,“ říká vedoucí TO Tulák Bruntál Milan „Cvrček“ Makovický.

„Junáci předvádí, jak vypadá takový typický tábor, takže máme podsadou stany, vaříme guláš a máme tam vlajku, kterou máme vždycky na táboře pověšenou. Učíme děti, jak se zachází s buzolou, morseovku, nějaké šifry, stromy, máme tady skvělou švédskou hru kube,“ doplňuje vedoucí Junák Bruntál Tomáš „Fil“ Hrabal.

Zažít Bruntál jinak je záležitostí především skupiny nadšenců, kteří vše dělají zadarmo ve volném čase. Rádi přivítají každého, kdo je ochotný pomoci.

„Jsem ráda, že se zapojil i Klub za Starý Bruntál. V kostelu u rybníka zorganizovali tři výstav s komentovanou prohlídkou a byly dvě vlny těch prohlídek,“ uzavírá Eliška Hlavenková.

Uspořádat akci podobného rozsahu znamená obrovský kus práce. Všichni, kteří se na ní podíleli, zasluhují obdiv a velké poděkování.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 91 do 91 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o. - pracoviště Bruntál
Bruntál
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků