Nejstarší budova v Bruntále byla na svátek otevřena, vyhlídka z kostelní věže přilákala spoustu lidí

  • 11:05,
  • Bruntál ,

Prohlédnout si město a jeho široké okolí z ptačí perspektivy mohli lidé v Bruntále. Pro návštěvníky byla otevřena věž farního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Věž kostela se pro návštěvníky otevírá už sedmým rokem. Vyhlídka z věže vždy přitáhne spoustu lidí.

„Ve spolupráci s MIC jsme se připojili k akci Den, měsíc rozhleden v ČR, kdy jsou zpřístupněny věže v celém, ve všech městech v celé ČR. Iniciátorem toho je město, této akce, ve spolupráci s námi,“ říká Karel Peschke, pastorační asistent Římskokatolické farnosti Bruntál.

Výstup na věž je svým způsobem sportovní výkon. Věž kostela je totiž až po zlacené jablko vysoká 38 metrů a na vyhlídkový ochoz vede 139 schodů.

Anketa, návštěvníci: „Nebyla, ale je to jako horor. Já jsem se bála podívat dolů, to je hrozné. Vyjdu nahoru roztřepaná.“

„Je to nádherný, člověk vidí ty, mezi domy ty dvory. Je to krásný, se člověk se bojí strašně.“

„Super, super, krásný výhled. Ne, poprvé, vynikající.“

„Tak klepaly se mi nohy, ale bylo to v pohodě. Výhled na Praděd a na zámeckou věž a na, prostě, výhled celého Bruntálu.“

Za pozornost stojí také samotný farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Společně s nedalekým zámkem tvoří dominantu celého města.

„Farní kostel je nejstarší kamennou budovou v městě Bruntálu, starší dům už zde těžko návštěvník a obyvatel Bruntálu nalezne. Byl založen jako město samé v polovině 13. století. Byl založen v gotickém slohu, později renesančně a barokně přestavěn,“ dodává Karel Peschke.

Ti, kteří vyhlídku z věže tentokrát nestihli, budou mít zanedlouho další příležitost. Věž bude opět otevřena 28. října při příležitosti stého prvního výročí vzniku Československé republiky.
Slezská diakonie - TIMOTEI Bruntál, Pěší ulice
Bruntál
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Auto color Design s. r. o. - pracoviště Bruntál
Bruntál
od 18 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jindřich Jandík - pracoviště
Krnov
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků