Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejstarší budova v Bruntále byla na svátek otevřena, vyhlídka z kostelní věže přilákala spoustu lidí

  • Bruntál,

Prohlédnout si město a jeho široké okolí z ptačí perspektivy mohli lidé v Bruntále. Pro návštěvníky byla otevřena věž farního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Věž kostela se pro návštěvníky otevírá už sedmým rokem. Vyhlídka z věže vždy přitáhne spoustu lidí.

„Ve spolupráci s MIC jsme se připojili k akci Den, měsíc rozhleden v ČR, kdy jsou zpřístupněny věže v celém, ve všech městech v celé ČR. Iniciátorem toho je město, této akce, ve spolupráci s námi,“ říká Karel Peschke, pastorační asistent Římskokatolické farnosti Bruntál.

Výstup na věž je svým způsobem sportovní výkon. Věž kostela je totiž až po zlacené jablko vysoká 38 metrů a na vyhlídkový ochoz vede 139 schodů.

Anketa, návštěvníci: „Nebyla, ale je to jako horor. Já jsem se bála podívat dolů, to je hrozné. Vyjdu nahoru roztřepaná.“

„Je to nádherný, člověk vidí ty, mezi domy ty dvory. Je to krásný, se člověk se bojí strašně.“

„Super, super, krásný výhled. Ne, poprvé, vynikající.“

„Tak klepaly se mi nohy, ale bylo to v pohodě. Výhled na Praděd a na zámeckou věž a na, prostě, výhled celého Bruntálu.“

Za pozornost stojí také samotný farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Společně s nedalekým zámkem tvoří dominantu celého města.

„Farní kostel je nejstarší kamennou budovou v městě Bruntálu, starší dům už zde těžko návštěvník a obyvatel Bruntálu nalezne. Byl založen jako město samé v polovině 13. století. Byl založen v gotickém slohu, později renesančně a barokně přestavěn,“ dodává Karel Peschke.

Ti, kteří vyhlídku z věže tentokrát nestihli, budou mít zanedlouho další příležitost. Věž bude opět otevřena 28. října při příležitosti stého prvního výročí vzniku Československé republiky.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 91 do 91 Kč/hod.

Detail

AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Břidličná
Břidličná
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků