Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová bruntálská tradice - oceňování nejúspěšnějších žáků, studentů a jejich kolektivů

  • Bruntál,

Nová tradice vzniká v Bruntále. Město se rozhodlo oceňovat nejúspěšnější žáky místních základních škol.

Své nejúspěšnější žáky navrhly na ocenění všechny čtyři bruntálské základní koly, osmileté gymnázium a také základní umělecká škola. Předání ocenění v sále kina Centrum se zúčastnili žáci, jejich učitelé a také rodiče oceněných žáků.

„Jsem za to určitě hodně ráda, protože si vážím všech takových ocenění a myslím si, že by mi to mohlo pomoci i v budoucnosti, jak třeba na prohlášce na střední školy,“ říká žákyně ZŠ Bruntál, Jesenická 10 Natálie Bartošíková

„Za reprezentaci školy a jsem za to hrozně rád,“ upřesňuje žák ZUŠ Bruntál David Demeter

„Je to rozhodně fajn, že se takhle město Bruntál o to stará a rozhodně si toho strašně vážím, že nás takto ocenili, protože je to pěkném že dokážou ocenit studenty za jejich píli a děkuju moc,“ chválí žákyně ZŠ Okružní a členka týmu fyzikální Archimediády Valentina Smetanová

Oceňování nejúspěšnějších žáků vyvolalo u všech přítomných kladnou odezvu. Ti současně vyslovili přání, aby se podobná slavností akce konala každoročně.

„Jsem maximálně spokojená, maximálně spokojená. Jenom doufám, že to není jenom první vlaštovka, že jsme nastartovali tradici, která vydrží dlouho,“ dodává Marcela Źáková, ředitelka Základní školy Jesenická.

Oceňování nejúspěšnějších žáků schválili městští radní. Všichni ocenění dostali od města pamětní list, drobné upomínkové dárky a malou finanční odměnu.

„Já jsem hrdý a současně nadšený z toho, že bruntálské školy nominovaly své žáky a absolventy do prvního ročníku ocenění města Bruntálu našim úspěšným žákům a studentům. Jsem opravdu moc rád, že přišli, že zde byl plný sál,“ konstatuje starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

„Ocenění studenti by měli vědět, že město o nich ví, že si jich váží a o to víc bychom si přáli, aby tito studenti se po svých studiích vrátili zpátky k nám do Bruntálu a přispěli k dalšímu rozvoji,“ uzavírá místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Oceňování mělo slavnostní a současně neformální a přátelský průběh. Někteří z oceněných dokonce nedokázali skrýt své dojetí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků