Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále byl rozsvícen vánoční strom s překvapením - novým městským Betlémem

  • Bruntál,

Lidé v Bruntále zaplnili místní hlavní náměstí Míru. Přišli se podívat a pobavit na slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Na bruntálském náměstí Míru vládla uvolněná, slavnostní atmosféra. Bezesporu k tomu přispěl i připravený kulturní program.

Anketa: účastníci akce: „Dobrý, dobrý, hezky to mají udělaný.“

„Jinak se mi top tady líbí. Atmosféra dobrá, stromeček krásný nakonec, jsme spokojení.“

„Já se hodně těším na Vánoce. A co bych chtěla nejvíc? Úsměv.“

„Nevím, co bych rád dostal pod stromek. Aspoň nějakého plyšáka. To je hlavní.“

„Já chci dostat fotbalový dres od Messiho a ještě chci dostat třeba nějakou fotbalistovou hračku a ještě něco, jž nevím.“

Pod vánočním stromem čekalo všechny přítomné velké překvapení – nový městský betlém. Svatou rodinu vyřezal František Nedomlel, zvířata ze sena zhotovila Renata Mguni.

„Je to nový betlém a proto bude následovat slavnostní posvěcení městskému betlému a toto požehnání bude 24. Prosince ve 23 hodin 15 minut po sváteční bohoslužbě,“ dodává Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál.

Rozsvícení vánočního stromu není zdaleka jedinou akcí, která se bude v Bruntále v nadcházejících dnech konat. Město připravilo pestrou nabídku.

„Já bych ještě chtěla všechny naše obyvatele a návštěvníky Bruntálu pozvat na tradiční vánoční jarmark, který se bude konat 11. a 12. prosince. Samozřejmě bude společné zpívání koled, Česko zpívá koledy, a těšit se můžete i na tradiční Bruntálský krystalek, plavání otužilců, jako vždy 25. prosince od 16 hodin,“ přibližuje Alena Pajkošová.

Lidé si pro vánoční strom zvolili v anketě název Glorius. S obyvateli města se pod ním setkalo celé jeho vedení.

„Adventní čas je skvělou příležitostí jak se zastavit, popřemýšlet, udělat si krásné odpoledne, krásný podvečer s přáteli, s rodinou a společně tak oslavit příchod Vánoc a společného těšení se na nový rok,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

„Přeji všem občanům Bruntálu, aby zapomněli na starosti a věci, které je přes celý rok netěšili a aby se radovali z adventu a užili si ho v klidu se svými nebližšími,“ přeje místostarostka Bruntálu Hana Šutovská (nez.).

„Určitě bych chtěl všem popřát krásný a klidný advent a samozřejmě ještě navíc bych chtěl poděkovat technickým službám, protože jsme ukázali, že opravdu strom k je takovým jaký je a dali jsme lidem ještě něco navíc, co pod tím stromkem našli,“ uzavírá místostarosta Martin Henč (ANO).

Bruntálský vánoční strom vyvolal kvůli svému vzhledu nebývalé mediální pozdvižení. Každý se však může na vlastní oči přesvědčit, že pozornost byla naprosto nezasloužená.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků