Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klub Ponožka a Křížovkářská liga. V Bruntále vyhlásili dvě soutěže seniorů

  • Bruntál,

Dvě akce pro seniory současně se odehrály na bruntálské radnici. První z nich bylo vyhlášení Klubu Ponožka, druhou pak Slavnostní vyhlášení Křížovkářské ligy seniorů.

Princip Klubu Ponožka je jednoduchý – aktivní senioři pletou ponožky pro babičky a dědečky z domovů pro seniory. V Moravskoslezském kraji jich napletli celkem šest set čtyřicet párů, v samotném Bruntále pak sto padesát pět párů.

„Půjdou jednak do bruntálské Pohody, do domova, a jednak dalších padesát budeme posílat do Frenštátu,“ dodává organizátor z Klubu Počteníčko Ivan Sekanina.

„Pletli jsme od června. Červenec, srpen jsme si dali volno a teď jsme to tak. V říjnu jsem vždycky dala stop stav, abych věděla, jak to vypadá, jestli máme přidat a pak už jsme pletli po troškách,“ dodává Marta Rozprýmová z Klubu aktivních seniorů Bruntálska.

V křížovkářské lize je úkolem seniorů vyluštit postupně deset křížovek. Liga probíhala v celém Moravskoslezském kraji. Přímo z Bruntálu se jí zúčastnilo sto třináct seniorů.

„Celkově jsme v jarní a podzimní části měli tisíc luštitelů. Nejlepší města jsou v přepočtu na počet obyvatel z vítězil Bruntál, protože má sto třináct hráčů. Budeme losovat padesát cen, z toho pět hlavních,“ hodnotí Ivan Sekanina.

„Jsme určitě vděční, že tento dáreček našim klientům můžeme předat. Určitě z nich bude velká radost,“ děkuje ředitelka Domova Pohoda Jarmila Šíblová.

V rámci křížovkářské ligy dostávali senioři každý týden arch s křížovkou. Další postup pak byl velice jednoduchý.

„Tu vyluštíte, napíšete na seznam a pak se odevzdá ten hotový seznam s výsledkem vašeho luštění na úřad. Jsou takové pro důchodce, mohly by být i těžší. Všechny, všechny, celý seznam plný,“ popisuje luštitelka Marta Rozprýmová.

„Hlavně boj proti Alzheimerovi, protože musíme vzpomínat na různá slovíčka, takže se procvičujeme. Deset křížovek jsme měli,“ uzavírá luštitelka Irena Mičulková.

Obě akce byly celokrajské. Klubu Ponožka se zúčastnilo deset měst, Křížovkářské ligy seniorů pak patnáct měst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků