Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křehká boxerka i vysoký karatista. V Bruntále ocenili nejlepší sportovce okresu v roce 2019

  • Bruntál,

Nejlepší sportovci bruntálského okresu se sešli v Bruntále. Už po čtyřicáté třetí se zde konalo slavnostní vyhlášení ankety Nejlepších sportovec.

Anketu o nejlepšího sportovce okresu pořádá Česká unie sportu v Bruntále společně se starosty měst a obcí, ze kterých sportovci pocházejí. Do ankety se mohou zapojit všichni, kterým není sport lhostejný.

„Jsem také strašně rád, že se nám stále objevují noví a noví mladí sportovci. To znamená, že sport v okrese Bruntál je pořád na dobré úrovni. Mám, velkou radost také z toho, že se nám objevují nová sportovní odvětví,“ říká manažer České unie sportu Bruntál Jan Urban.

Trvalkami v anketě jsou třeba atletika, lyžování, biatlon a další. Letos se zde úplně poprvé objevila zástupkyně boxu.

„Vlastně taťka mě k tomu přivedl, protože je trenér a je i prezident celé asociace boxu v moravskoslezské oblasti. Prostě máme svoji halu a začalo se mi to líbit. Všichni boxovali, i brácha boxuje, tak jsem chtěla taky,“ popisuje boxerka a mistryně ČR Katrin Ivanovová z Box Clubu Krnov.

„Největší úspěch pro mě byl na olympiádě druhé místo ve smíšené čtyřhře a na mistrovství republiky třetí. Hraju asi sedm let, nebo osm let, tak nějak,“ uvádí stříbrná olympionička Veronika Mazalová z TJ Olympia Bruntál.

Z ankety vzejde deset nejlepších sportovců. Jejich další pořadí se však už neurčuje.

„Je to takové malé zviditelnění těch úspěšných sportovců v okrese, které máme. Škoda, že jich nemůže být více, protože jich máme hodně úspěšných sportovců, ale nejsou členové unie sportu,“ hodnotí Ladislav Velebný, předseda České unie sportu Bruntál.

Letošní vyhlašování nejlepších sportovců okresu Bruntál přineslo ještě další malou změnu. Úplně poprvé na něj přijel starosta Krnova.

„Myslím, že mezi Krnovem a Bruntálem byla vždycky taková malá řevnivost, takže jsem ji přijel zakopat a věřím, že ta spolupráce bude pokračovat. Myslím, že se ta akce podařilo dobře zorganizovat. Rád přijedu zase,“ dodává starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

Anketa o nejlepšího sportovce okresu Bruntál je určitou raritou. Je to nejdéle nepřetržitě trvající anketa svého druhu v celé České republice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy