Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamiony v příkopu, může za to jen sníh a zledovatělá vozovka nebo řidiči?

  • Bruntál,

Vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb Demag/Terex a kontejnerová mobilní dílna se vydaly ve středu 5.2.2020 z domovské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje na pomoc dvěma uvízlým kamionům ve sněhu na silnici číslo 11 – prvnímu ve Václavově u Bruntálu a druhému přímo na okraji Bruntálu ve směru na Opavu.

Obě uvíznutí se obešla bez zranění, ale silnice I/11 byla na obou uvedených místech několik hodin zcela neprůjezdná. Silniční dopravu odkláněla (či dosud odklání) Policie ČR. "Ostravská technika nejprve přijela před středečním polednem do Václavova u Bruntálu. Hasiči museli před vyprošťováním kamionu, který se roztáhl do šířky celé dvouproudé silnice, zasypané sněhem. demontovat několik pruhů bočních svodidel,
cca 10 metrů. Spolupracovali zde hasiči z druhého výjezdu z bruntálské stanice HZS MSK. Ve 14:30 hodin se vyproštěný kamion podařilo nastartovat, ten bez cizí pomoci odjel a celá silnice byla zprůjezdněna," vylíčil podrobnosti mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Po vytažení kamionu se ostravští profesionální hasiči přemístili do Bruntálu na „opavskou“ stranu, kde na ně čekal kamion, který skončil pravými koly v příkopu, hlavně tahač. "Nedalo se kolem něj bezpečně projet, protože hrozilo nebezpečí převrácen. Hasičská technika jej nedokázala vytáhnout, kamion se při této snaze stále více nakláněl," popsala situaci mluvčí hasičů. 

Na pomoc museli vyjet hasiči z bruntálské stanice HZS MSK. 

text a foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy