Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky kilometrů v bazénu. Bruntálští senioři přeplavali svůj La Manche

  • Bruntál,

Bruntálští senioři se zapojili do projektu Přeplavme svůj La Manche. Během měsíce zdolali v bruntálském wellness centru desítky kilometrů.

Do šestého ročníku projektu Přeplavme svůj La Manche se zapojilo dvacet pět klubů seniorů z celé republiky. Bruntálští aktivní senioři se jej účastní opakovaně.

„Což je vlastně projekt konta Bariéry lomeno „sen senu“, který se vlastně snaží zapojit seniory do aktivního života. Senioři vlastně celý únor štafetově plavou a potom se sčítají kilometry a překonávají vlastně svůj pomyslný La Manche,“ říká Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru, dálková zimní plavkyně a autorka projektu:

Cílem účastníků projektu je uplavat během měsíce vzdálenost třicet čtyři kilometrů, což je šířka kanálu La Manche. Bruntálští senioři zapojili do plavání i své vnuky a vnučky.

„Jedenáct. Jinak nás plave víc, ale bohužel někteří mají povinnosti, protože jsou to prduši, pracující, někteří bohužel ještě onemocněli. Plaveme celý měsíc, každý den to teda zapisuju, protože plaveme vlastně štafetově, jak každému to vyhovuje,“ upřesňuje předsedkyně spolku Aktivní senioři Irena Mičulková.

Senioři navštěvují bazén podle toho, jak jim to povinnosti dovolují. Většina jich plave několikrát týdně.

Anketa, účastníci projektu: „Neplavala jsem závodně. Byla jsem nemocná, měla jsem operaci a po operaci jsem chodila každý den do bazénu, tak se mi to zalíbilo a začala jsem plavat.“

„Je to radost. Prostě v té vodě sed člověk cítí velmi dobře a snažím se uplavat co nejvíc.“

„Tady může plavat i kolektiv, jako i známí. Tak s těma známýma jsem naplavala dvě stě, ale sama se nepochlubím“.

Do projektu Přeplavme svůj La Manche se zapojilo šestnáct bruntálských seniorů. Ti během měsíce uplavali celkem bezmála padesát tři kilometrů. Kanál tedy zdolali s velkou rezervou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků