Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntál: Z divadla je prádelna, na webu zábava pro děti i seniory

  • Bruntál,

Aktuální situace, pozastavení všech kulturních a společenských akcí a především solidarita dobrovolníků proměňují i kulturní instituce. Současně nutí k zamyšlení, jak vyplnit život těm, kteří kvůli všem opatřením museli zůstat doma. Oddělení kultury v Bruntále jde příkladem.

Bruntálské městské divadlo se proměnilo v jednu velkou prádelnu a sušárnu. Připravují tady materiál pro všechny, kteří šijí roušky.

„Milí diváci já bych vás moc ráda pozdravila z Městského divadla v Bruntále, a ráda bych vám představila ten nejnovější kus, který teď tady dáváme. Představení se jmenuje Pereme a žehlíme, v hlavní roli je naše pračka, ve vedlejších rolích vidíte tady ty tažné zařízení, na kterých běžně visí kulisy,“ představuje ředitelka divadla Alena Pajkošová.

„My zajišťujeme distribuci ochranných štítů a při té příležitosti na SPŠ zajišťujeme taky přenos a donos materiálů tady do městského divadla,“ dodává dobrovolník Martin Klimeš.

Pro seniory i pro děti pak Oddělení kultury připravuje náplň pro volné chvíle na webových stránkách města.

„Město Bruntál připravilo Křížovkářskou ligu, která je ve veliké oblibě pro seniory. Každé pondělí, středa, pátek vyvěšujeme na web města novou křížovku a abychom potěšili i malé děti, tak jsme si připravili na tyto dny i omalovánky. Omalovánky kreslí Míra Sedláček a toto je první vlaštovka, která nám přiletěla. Chlapeček jménem Lukášek Hajný, 4 roky, vykreslil obrázek, vzkázal mi pěkný vzkaz,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků Pavlína Konečná.

Velké překvapení pro všechny bude soutěžní formou připraveno v tomto týdnu.

„Připravujeme novou soutěž, která je cílena na děti, na studenty, na jejich učitele, na pracující i na důchodce, každý se tam najde, bude to obrovská krásná akce a věřím, že bude mít úspěch a budeme ji spouštět příští týden v pátek,“ uzavírá Pavlína Konečná.

Sledujte webové stránky města, poučíte se a pobavíte jistě všichni. Dodává autorka projektu Pavlína Konečná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy