Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poznáte 22 světových jazyků? Celý svět čte pohádky Bruntálu

  • Bruntál,

Jak vyplnit volné chvíle školáků, studentů i své vlastní v době přerušené školní docházky. Tuto otázku řeší rodiče, učitelé i odborníci. Oddělení kultury v Bruntále právě zveřejnilo unikátní soutěž, určenou opravdu pro všechny. Pomohlo mu s tím 22 rodilých mluvčích z celého světa.

22 minutových pohádek přednesených rodilými mluvčími bylo zveřejněno na webu města a byla vyhlášena soutěž Poznej světový jazyk – poznej pohádku.

„Soutěž je v tom, že máme 22 světových jazyků, a lidé musí rozpoznat, co to je za jazyk, a jako bonus by mě potěšilo, kdyby poznali i co to je za pohádku. Luštitelé si mohou na papír napsat znění jazyků, k tomu pohádku jakou si myslí, a co nejvíce jazyků mi potom pošlou na mail do 20. dubna a potom z toho bude vyhodnocení,“ uvádí autorka projektu Pavlína Konečná.

Sehnat 22 rodilých mluvčích z celého světa a vysvětlit jim podstatu soutěže nebyl lehký oříšek.

„Na svých cestách po cizině jsem potkala spoustu úžasných lidí, kteří mluví všemožnými světovými jazyky. Tak jsem ráda, že jsem mohla těchto svých kontaktů využít k tomu, abych podpořila tento úžasný projekt,“ popisuje spoluautorka projektu Bronislava Kutláková.

Při hádání jazyků pohádek se setkáte i s jazyky, které u nás běžně neuslyšíte. Mimo jiné můžete provnávat i různé druhy angličtiny, uslyšíte srbštinu, kurdštinu nebo třeba azerbajdžánštinu.

„Mám tam kamarádku z Buenos Aires, jsou tam cizinci, kteří se sice narodili a žili v cizině ale teď třeba žijí dlouhodobě v České republice. Snažili jsme se vybrat internacionálně známé pohádky, aby byly známé i těm mluvčím,“ doplňuje spoluautorka projektu.

Aby bylo hádání ulehčeno, budou po velikonocích k jazykům připojeny i pozdravy a představení mluvčích, avšak v jiném pořadí. Samozřejmě není nutno všechny jazyky správně identifikovat. To dokáže málokdo. Vyhrává ten, kdo jich uhodne nejvíce. Z odeslaných řešení soutěže pak bude následně vylosováno 50 účastníků, kteří obdrží malý dárek.

„A na závěr bych ráda pozdravila všechny naše rodilé mluvčí v zahraničí a popřála jim pevné zdraví,“ uzavírá Pavlína Konečná

„Hello gyus, I would like to say you that we are very happy for your support, thank you very much, také care, look after yourself, and we are all together,“ přeložila Bronislava Kutláková.
SHF: Smetana / Janáček: Smyčcové kvartety

12.09. 18:00
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

KINĚVA s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 3 650 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků