Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská průmyslovka chystá 3D tisk štítů i pro děti

  • Bruntál,

Po celé zemi se rozběhly dobrovolnické aktivity, které zajišťují výrobu roušek a v posledních týdnech také výrobu ochranných štítů.

S blížícím se otevřením škol však vyvstává také otázka ochrany pro děti. Tou se zabývá také průmyslovka v Bruntále, která již vyrobila více než 1000 štítů.

„My momentálně trošku utlumujeme výrobu štítů pro dospělé, obrátily se na nás některé základní školy i mimo město Bruntál s tím, že chtěli vytvořit nebo vyrobit model dětského štítu, takže kolegové navrhli prototypy dvou dětských štítů, jeden štít je vlastně celoobličejový, řezaný z plastu na laseru a další je vlastně kombinací dvou technologií kdy tato část je vlastně gravírovaná na laserové řezačce a zbytek je vytištěný na 3D tiskárně,“ říká ředitel SPŠ a OA Bruntál Jan Meca.

Desítky 3D tiskáren, řezání ruční i laserové – to vše jede naplno. Škola předává vyrobené štíty prostřednictvím svého výdejového místa.

„Všichni, kteří si přijdou pro štít jsou neskutečně vděční, moc děkují a váží si té pomoci,“ dodává dobrovolnice distribuce Leona Ivánková.

„Obrovský dík patří zaměstnancům naší školy v počtu přes 30 lidí, kteří se do toho zapojili, a nejenom to, u nás ve škole jsme zřídili takovou provizorní šicí dílnu, kolegyně v průběhu dne šijí roušky, žehlí, připravujou materiál a zapojily se také do té aktivity Bruntál sobě takže i tam se podílíme. Já si nesmírně vážím té jejich obětavosti a takového srdečného přístupu a musím konstatovat, prostě bez nich bysme nebyli schopni celou tu aktivitu realizovat. Takže za to velký dík,“ chválí ředitel školy.

Prototypy dětských štítů jsou již na světě. Po odzkoušení spustí bruntálská průmyslovka jejich výrobu a distribuci základním školám.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků