Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lodě na vodě. Na Slezské Hartě zahájila provoz lodní doprava

  • Bruntál,

I přes deštivý začátek května, zahájil Mikroregion Slezská Harta lodní sezónu na přehradě. Lodní doprava na Slezské Hartě patří k oblíbeným atrakcím turistů. Přívoz Rouza, spojuje Roudno a Razovou, dvě obce na protilehlé straně přehrady již od roku 2015. K němu přibyly v posledních letech další dvě elektrolodě.

Právě 1. květen je dnem, kdy zahajují svou lodní dopravu elektrolodě na Slezské Hartě.

„Máme nachystané dvě lodě – Santa Marii, to je klasika naše pro veřejnost známá a novou loď, elektroloď, která poprvé oficiálně zahájí sezónu, to je loď Harta. Samozřejmě nyní se to bude provozovat v tom omezeném režimu do 10 osob a jak máme signál, po uvolnění, kolem 11. května zahájíme plný provoz,“ říká předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík.

Santa Maria má kapacitu 10 osob se dvěma členy posádky a je na ní možno absolvovat okružní vyhlídkovou plavbu kolem Leskovce nad Moravicí.

„U Santa Marie je to řádově hodinová plavba, a u elektrolodi Harta hodinu, hodinu a půl s tím, že počítáme, že 3 dny v týdnu tak, jak to máme na našich webových stránkách, bychom měli režim dle jízdního řádu, to znamená, že by se navštívilo 5 obcí, které mají přistávací mola na Slezské Hartě,“ dodává předseda Mikroregionu.

1. května zahájilo svou činnost také infocentrum v Leskovci nad Moravicí.

„Které podá všechny informace pro každého turistu a tam si můžete objednat plavbu. Plavbu si objednáváte buď přes internet a na našich webových stránkách www.mikroregionslezskaharta.eu

Naši kapitáni a lodníci jsou nachystáni aby loď byla neustále v provozu,“ uvádí vedoucí infocentra Josef Hetmánek.

Plavby je možno si objednat také telefonicky na číslech, uvedených na těchto stránkách mikroregionu. Pokud je volno, je možno na loď zakoupit lístek přímo v infocentru při příjezdu do Leskovce nad Moravicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy