Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD v Bruntále je opět bez omezení a s pravidelnou dezinfekcí autobusů

  • Bruntál,

Městská hromadná doprava v Bruntále po uvolnění omezení končí provoz podle výlukových jízdních řádů a vrací se do stavu před koronavirovou infekcí. Dopravce se na tuto změnu dokonale připravil.

Podle nového návrhu tedy autobusy jezdí podle původních jízdních řádů od pondělka 18.května.

„Rada města vyslovila souhlas s tím, aby MHD v Bruntále přestala jezdit podle výlukových jízdních řádů,“ říká místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Transdev Morava, který MHD ve městě provozuje, zakoupil několik výkonných ozonátorů a provádí důslednou dezinfekci všech autobusů.

„Dezinfekce ozónem spočívá v tom, že malá krabička, kterou jste mohli vidět na videu je zapojena do elektrické energie, ta následně generuje aktivní kyslík O3, který následně hubí veškeré viry, bakterie a případně i pachy. Ta samotná dezinfekce ozónem trvá zhruba půl hodiny. Vydrží v podstatě několik dní na rozdíl od dezinfekce chemickými přípravky,“ popisuje ředitel osobní dopravy provozovatele Roman Havko.

Ozón se tak díky plynnému skupenství dostane i do spár a nepřístupných míst ve vozidle. Kromě toho provozovatel provádí i ruční dezinfekci.

„Máme zakoupené chemické prostředky s virucidním účinky, které nám byly doporučeny KHS a těmito přípravky dezinfikujeme vozidlo při každé delší pauze. Dezinfikujeme madla, přídržné tyče a v podstatě všechno, s čím může přijít cestující do kontaktu,“ dodává Roman Havko.

Do konce června pak firma nainstaluje do všech svých autobusů čtečky bezkontaktních platebních karet.

Kromě toho je i řidič oddělený sklem a cestující by stále měli dodržovat bezpečné rozestupy. Jízda MHD bude tedy po uvolnění bezpečná a lidé s ní budou moci cestovat podle běžných jízdních řádů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy