Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní Bruntálské bodlo je tradičním turnajem v malé kopané

  • Bruntál,

Koronavirová opatření v poslední době výrazně ovlivnila nejen kulturní akce. Vzhledem k omezení maximálního počtu účastníků se projevila i ve sportu. Tradiční Bruntálské bodlo však přesto proběhlo v pohodě a za krásného počasí.

Již devátý ročník turnaje měl namále. Organizátoři neustále sledovali opatření a koronavirová omezení.

Marek Nágl, hlavní pořadatel: „Do poslední chvíle člověk nevěděl, kolik bude účastníků, protože díky tomu se to strašně mění k těmhletěm opatřením, co nastavuje vláda. Loňský ročník se zúčastnilo dvanáct týmů, letos jsem to musel zregulovat na tři zahraniční, tři české. Nezávidím už dalším lidem, co budou něco pořádat, protože do poslední chvíle je to dneska nepříjemná věc.

Nakonec všechno klaplo a do Bruntálu přijely tři slovenské týmy, dva z Bratislavy a jeden ze Svátého Júra. Ty se utkaly se třemi týmy českými.

Majko, Bratislava: „My sme belasí z Bratislavy, ktorí došli vyhrať tento rok turnaj.“

Tomáš, Bratislava: „Tretíkrát sme tu hej, za každým, sme vyhrali, jen túto pán rozhodca nás kazí.“

Jakub, Svätý Júr: „Sme zo Svätého Júra a páči sa nám velmi, chodíme sem často a je to úžasné.“

Miro, Svätý Júr: „Pivo majú dobré, alkohol dobrý, ženy krásné, prečo nie.“

Anketa, domácí hráči: „Já jsem tady za Divoký balt, já jsem z Bruntálu a jdeme si pro výhru.“

„My to všechno vyhrajem, nebojte.“

Malá kopaná je sport, ve kterém mimořádně záleží na rychlosti, hbitosti a přesnosti hráčů. Není žádný problém jedním kopem překopnout celé hřiště. Více než síla tady vítězí přesnost přihrávek a kombinace.

Je to malá kopaná, takže se hraje čtyři plus jedna, střídání hokejovým způsobem, vlastně se hraje systémem každý s každým dvakrát 10 minut. Dneska je tady adeptů na vítěze, asi bych tipl tři, z toho jeden slovenský tým a dva naše bruntálské.

Přísloví „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, platilo na Bruntálském bodle více než kdy jindy. V pojhodové atmosféře nakonec zvítězil domácí AMC Bruntál před bratislavskými Hurikány a Belasými.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy