Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomoc v boji s nepřízní osudu je neocenitelná. Ukázal to bruntálský Koncert pro Silvii

  • Bruntál,

Jak je důležité, všímat si nejen sám sebe ale i lidí kolem sebe a podle možnosti umět i pomoci, ukázal Dobročinný koncert pro Silvii. V bruntálské restauraci se sešly desítky lidí, kteří se k pomoci rozhodli.

Paní Silvie, silná žena, která sama vychovala dva syny, kterým je 11 a 14 let, pomoc opravdu potřebuje. Právě nyní se potýká s nepřízní osudu, kdy se u ní náhle objevila degenerativní nemoc páteře a po operaci i omezená pohyblivost. Známé a přátele to nenechalo chladnými. Dobročinný koncert podpořil písničkář Zdeněk Hlávka.

Zdeněk Hlávka, písničkář: „Ten příběh mě zaujal, když jsem se o něm dozvěděl od majitelky restaurace paní Klepáčkové, a tak jsem si říkal, že je to příležitost, protože já nejsem žádný velký umělec, že je to příležitost, vyslat poselství o tom, že každý, i ten nejmenší, i ten nejbezvýznamnější člověk může svou troškou přispět dobré věci.

Na počátku všeho byl kvůli koronaviru odložený podpůrný běh bruntálské diakonie. Přítelkyně paní Klepáčková se rozhodla nečekat, zda se bude opět konat.

Kateřina Klepáčková, přítelkyně a organizátorka sbírky a koncertu: „Když potom běh byl zrušený z důvodu korony, tak jsme se rozhodli, že na ní přesto budeme vybírat dál a ty peníze pošleme přímo jí, nebudeme čekat na ten běh. No a do toho se mi ozval pan Hlávka, který řekl, že bychom mohli udělat dobročinný koncert, což byla krásná myšlenka. Paní Silvii totiž znám osobně, ona totiž kdysi dělal u mě v práci a vím, že je to silná, statečná ženská, která si prošla hodně špatným, teď si prochází taky hodně špatným, tak jí chceme pomoct aspoň finančně.“

Desítky lidí potřebu pochopily. Návštěvníci si do restaurace k paní Klepáčkové přišli nejenom zazpívat, ale především dle svých možností sbírku pro Silvii podpořit. Zdeněk Hlávka Silvii složil i vlastní píseň, kterou jí všichni zazpívali a živě vysílali. Sbírka nakonec vynesla úctyhodných 24 tisíc korun.

Kateřina Klepáčková, přítelkyně a organizátorka sbírky a koncertu: „Není to velká částka, aby si za to koupila něco úplně velkého, ale pokud by jí to pomohlo v něčem malém, aby byla trochu šťastnější, nebo kluci, kteří prostě jí drží palce a jsou u prarodičů, i to bude hezké.“

Obrovskou radost měla i paní Silvie a na facebooku všem moc poděkovala. K přání úspěšného boje s nepřízní osudu se připojujeme i my.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy