Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Páté „Bruntálské úterý“ zakončilo sérii minifestivalů v městském parku

  • Bruntál,

Pátým minifestivalem v Bruntále byla završena letní série, pořádaná na stálém pódiu v městském parku. Organizátor celé série Miki Zábranský pozval na tuto akci opravdu reprezentativní sestavu účinkujících.

V době omezení velkých kulturních akcí zaplnila série minifestivalů několik letních kulturních dnů v Bruntále. Úterý bylo vybráno proto, že na Bruntálské úterky navazovaly stejné akce v dalších dnech ve Šternberku a v Novém Jičíně.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Bruntálské úterky supr. Já jsem rád, že v tak složité době, kterou způsobila pandemie se podařilo městu uvolnit nějaké finanční prostředky a zorganizovat 5 krásných folkových večerů, a co ještě – poděkování Mikimu Zábranskému, který vlastně se o to všechno postaral.

Miki Martin Zábranský, autor a pořadatel akce: „Především musím poděkovat Městu Bruntál, které mi umožnilo tady ty večery udělat, protože bez nich by to bylo docela dost složitý. Chtěl bych poděkovat taky bruntálským divákům, kteří přišli, ta návštěvnost v tom finále, to vidíte sami, minule bylo skoro sto lidí, dneska máme taky kolem 60 – 70 lidí.

Celý podvečer zahájilo známé folk-rockové duo Kofe a Vlna. Jejich vystoupení rozhodně nikoho nenudilo.

Lubomír „Vlna“ Vaňka, zpěvák a kytarista, kapela Kofe a Vlna: „No samozřejmě se nám tady hrálo skvěle. My jsme tady hráli poněkolikáté a rádi se sem vracíme. Já myslím, že muzikanti jsou velmi rádi, že můžou prostě hrát, takže to tak asi úplně neřeší. Každá akce je dobrá.“

Jiří Šámal předvedl svůj Hang drum, pro mnohé naprostou novinku mezi hudebními nástroji. A mnoho zájemců určitě také inspiroval.

Jiří Šámal, zpěvák a hráč na Hang Drum: „Abych se přiznal, je to švýcarský vynález a patent z roku 2001, můj Hang Drum Integral je z roku 2008, hraji na něj 12 let a dělá mi stále radost. Naučí se na to každý, kdo má výdrž a kdo to za 2, 3 měsíce nevzdá, že mu to nejde.“

Petra „Šany“ Šanclová nehrála v Bruntále poprvé. Mnozí ji znají také z dámského folkového tria s Pavlínou Jíšovou z Bruntálského indiánského léta. Svým zpěvem a brilantní hrou na několik nástrojů nadchla publikum.

Petra „Šany“ Šanclová: „No hrálo se bezvadně. Lidi byli super a já vlastně vždycky hraju radši ve tmě, když je večer, protože má to svý kouzlo. Naopak já vlastně – ty velké akce si taky užívám, ale já mám prostě radši ty menší, takže je to takový komornější a ty lidi jsou víc soustředění.“

Celý večer uzavřel Luboš Javůrek, známý kapelník skupiny Bokomara, který tentokrát přijel s novými spoluhráči, se kterými se dal dohromady během koronavirové pauzy.

Luboš Javůrek: „Hrálo se výborně, akorát my to musíme ještě pořádně nacvičit, pereme se s těma klávesama protože to jsou nový klávesy co máme, Míša chudera tam běhala prostě nestíhala to najít no. Ty zvuky. Taky děkujem.“

Ani tato akce však nebyla v parku poslední. Poděkování Bruntálu chystá pořadatel ještě na září.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Máme další překvapení, protože 11. vás zvu na folkový večer, který bude organizovat sám Miki bez účasti města, jakoby bonus pro nás.“

Projekt Bruntálské úterky se vydařil a jak nám sdělil Miki Zábranský, bude v něm pokračovat i v příštím roce, navíc hledá nové prostory a možnosti i pro zimní období.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy