Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na bruntálském náměstí vystavují vítězové mezinárodní fotosoutěže Region očima mladých

  • Bruntál,

Fotosoutěž Region očima mladých vstoupí letos již do svého pátého ročníku. Soutěž je určena žákům 7. až 9. tříd, středních škol a gymnázií regionu Bruntál a Prudnik. Vernisáž vítězných fotografií 4. ročníku s předáním cen nemohla být vzhledem k epidemiologické situaci pořádána. Pořadatelé vystavili oceněné práce předchozího roku na panelech bruntálského náměstí.

Veřejnost si může nově prohlédnout vítězné fotografie a ocenit kvalitu práce našich i polských účastníků.

Dita Dulovcová, Oddělní kultury MěÚ Bruntál: „My jsme za Oddělení kultury velice rádi, že můžeme tyhle krásné fotografie prezentovat i ve venkovních výstavních prostorách, k tomu nám slouží tyhle nové výstavní rámy a věřím, že počasí bude přát a že lidi si tuhle výstavu užijí.“

Vladimír Kaštyl, spolupořadatel, Spolek bruntálských fotografů: „Vyhodnocení proběhlo 15. prosince, už máme vítěze, máme přichystané fotky na vernisáž, ale nynější kovidová situace nám ještě neumožnila předání cen výhercům. Počítáme s tím, rádi bysme ty ceny předali osobně vítězům. Také bychom rádi udělali veřejnou vernisáž, takže čekáme, jak se situace vyvine.

Vítězné fotografie 3. ročníku soutěže již byly v divadle vystaveny a oceněny, výstava však vzhledem k uzavřeným prostorám divadla nemohla pokračovat.

Dita Dulovcová, Oddělní kultury MěÚ Bruntál: „Takže jsme využili tahle rámy a vystavili jsme je venku. Jsou to vítězné, oceněné fotografie, jsou to moc pěkné fotografie mladých autorů, myslím si, že jsou tam velké talenty a odborná porota vybrala moc pěkné fotografie.“

Porota pod vedením fotografa Jindřicha Štreita hodnotí každoročně kolem 400 soutěžních fotografií od soutěžících ze všech bruntálských a prudnických škol. To vede pořadatele k pokračování soutěže a vyhlášení dalšího ročníku.

Vladimír Kaštyl, spolupořadatel, Spolek brunálských fotografů: „Chystáme pátý ročník soutěže, který budeme vyhlašovat v září tohoto roku, už máme od Města Bruntál přislíbené dotace, za což tedy děkujeme, budeme se těšit a doufáme, že bude zase valná účast. Ceny do soutěže financujeme z prostředků, které obdržíme od Města Bruntál. Ty budou zase zajímavé, tak jako každý rok, takže de můžou žáci těšit na zajímavé ceny.“

Pořadatelský Spolek bruntálských fotografů věří, že v blízké době bude možno uspořádat společnou vernisáž a předat mladým fotografům hodnotné a zajímavé ceny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy