Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále finišují důležité stavby – silniční spojka a nová parkovací místa

  • Bruntál,

V Bruntále jsou dokončovány dvě stavby, důležité pro provoz v centru města a parkování na sídlišti Dolní. Pro plošnou úpravu Jiráskovy ulice město vyčlenilo za svého rozpočtu 3 miliony korun. Spojka mezi sídlištěm a centrem města je stále více vytížená.

Opravy jednotlivých výtluků na Jiráskově ulici již vzhledem k zatížení komunikace nebyly možné.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Jiráskova ulice je velmi důležitým dopravním uzlem mezi sídlištěm Uhlířská a komunikací 1/11, v našem případě ulice Jesenická, kdy lidé zde bydlící vyjíždějí na tuto komunikaci právě přes ulici Jiráskova.“

Současně s komunikací a chodníky bylo vybudováno také odvodnění, bezbariérové přístupy, a změny se dotknou i křižovatky s ulicí Zeyerova.

Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „Oprava uvedené ulice povede ke zvýšení bezpečnosti v uvedené lokalitě.“

Celá rekonstrukce by měla být dokončena nejpozději do poloviny září. Další stavba řeší nová parkovací místa na navazujícím sídlišti.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Bohužel parkování na sídlišti je neřešitelný problém. My se to snažíme řešit v rámci možností, které máme, a tyto možnosti jsou velmi omezené. V současné době dochází k rozšíření parkovacích ploch na sídlišti. Bude se konkrétně jednat o 15 nových parkovacích míst, která vzniknou v místě před blokem domů Uhlířská 15 a 17 a na protilehlé straně vzniknou další podélná stání.“

V posledním desetiletí vzniklo na sídlišti Dolní více než sto nových stání. Ani nová parkovací místa se však nemohou budovat bezhlavě.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Současně je ale potřeba balancovat i zeleň v místě bydlišť našich spoluobčanů. My jsme, díky tomu, že se celá lokalita Uhlířská změnila na zónu s třicetikilometrovou rychlostí, byli schopni dořešit i tato parkovací místa.“

Také tato více než půlmilionová investice byla plně hrazena z rozpočtu města a stavba bude dokončena rovněž v měsíci září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy