Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • NA SÍDLIŠTI DUBINA HOŘEL BYT, NĚKOLIK LIDÍ BYLO PŘED PLAMENY ZACHRÁNĚNO
  • DO KARVINÉ SE VRACÍ NHL GLOBAL FAN TOUR PRO VŠECHNY HOKEJOVÉ FANOUŠKY
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ PŘILÁKAL DAVY LIDÍ, K VIDĚNÍ BYLY UKÁZKY SLOŽEK IZS
  • SŠ HOTELNICTVÍ A SLUŽEB V OPAVĚ REKONSTRUUJE PROSTORY ZNIČENÉ POVODNÍ
  • STÁTNÍ ZÁMEK JANOVICE U RÝMAŘOVA OTEVŘE 30. 5. NOVOU PROHLÍDKOVOU TRASU
  • DOBROVOLNÍ HASIČI Z FRÝDKU VYHRÁLI KRAJSKOU SOUTĚŽ VE VYPROŠŤOVÁNÍ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ ČÁST TĚŠÍNSKÉ, SLEZSKÉ A TŘÍDY TGM. ŘIDIČE ČEKAJÍ UZAVÍRKY
  • MEZI RYCHVALDEM A BOHUMÍNEM SE STAVÍ NOVÝ RONDEL, ŘIDIČE ČEKAJÍ OBJÍŽĎKY
  • OPAVA ROZŠIŘUJE PARKOVACÍ ZÓNY PRO REZIDENTY, OSTATNÍ JE VYUŽIJÍ JEN DOPOLEDNE

Bruntál měl na Dračích lodích důstojné zastoupení a několik posádek

Bruntál |

Festivalu Dračích lodí se letos zúčastnilo 54 lodí. Reprezentovaly města, obce i sportovní kolektivy. Bruntál nezůstal pozadu a obsadil hned několik posádek, včetně té městské.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Závodilo se v kategoriích Pohár Mikroregionu Slezská Harta, o Pohár MS kraje a poprvé také v kategorii profesionálních sportovních posádek.

      Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Poprvé město Bruntál má svého zástupce a má tady posádku na Dračích lodích, která nese logo města Bruntálu. Podařilo se nám s panem místostarostou Radkem Zatloukalem to poskládat všechno.“
      Radek Zatloukal (nez.), místostarosta Bruntálu: „Byli jsme požádáni a to, abychom pádlovali, já tedy, protože jsem po operaci ramene, jsem přislíbil účast bubeníka, toho už měli, takže snad příští rok.“

      Domácí posádky vytvořily týmy Crossfight, Drakkar rým a Dračí loď Bruntál.

      Tým Crossfight: „My jsme Crossfight, jsme z Bruntálu a těšíme se tady dnesa, všechno vychází, počasí krásné, každý závod první místo, tak to snad bude i teď ve finále.“
      Miroslava Stáňová, kapitánka týmu Dračí loď Bruntál: „Včera si myslím, že se nám podařilo téměř nemožné, protože na to, že jsme jeli poprvé, jsme z 12 lodí skončili šestí, což je úžasný výsledek.“
      Marie Macháňová, Dračí loď Bruntál: „Náš tým je fakt skvělý, zodpovědní, perfektní, rychlí, mají fyzičku, jsou plně úžasní. Příští tok pojedeme určitě zase.“

      Velká konkurence a nadšení závodníků přinesly skvělé sportovní výkony jak ve sprintu na 200 metrů, tak v nedělním závodě na jeden kilometr.

      Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Slezská Harta je místem a přehradou, kde bychom se měli rekreovat, odpočívat a v tomto duchu se snažíme tu Slezskou Hartu postupně rozvíjet. Decentně k přírodě, ale tak, aby opravdu byly tady nové podněty, nové atrakce a nová chuť a nová energie, což se povedlo.“

      Bruntálská městská posádka nakonec obsadila ve sprintu šesté a v závodě na 1 kilometr páté místo. Na bednu se však dostaly další dva týmy, jak bruntálský Crossfight tak Drakkar Team.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Na Festivalu dračích lodí na Slezské Hartě se utkal rekordní počet posádek, 62 týmů z celé ČR i Slovenska

      19. srpna 2024 10:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

      Na břehu Slezské Harty vyrostlo o víkendu malé městečko. Na festivalu dračích lodí se sjelo 62 dvaadvacetičlenných posádek ze celé republiky i Slovenska. Utkaly se v závodech ve sprintu na 200 metrů i stíhacím závodě na jeden kilometr.

      Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

      12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

      Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

      VZS Slezské Harty překonala český i světový rekord

      27. února 2025 8:23 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

      Husarský kousek se vydařil Vodní záchranné službě Slezské Harty a Bruntálu. Po 17 hodin trvajícím pokusu pokořili nejprve český a poté i světový rekord v laické resuscitaci na jedné figuríně. Jedná se o srdeční masáž dvojic ve dvouminutových intervalech.


      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      Dnes 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      Včera 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Dnes 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Největší hvězdy atletického světa přijedou do Ostravy. Zlatá tretra je velkým lákadlem i pro ně

      Atletický mítink Zlatá tretra bude opět světový. Účast totiž potvrdily největší hvězdy současné atletiky v technických disciplínách - oštěpař Níradž Čopra a létající muž Armand "Mondo" Duplantis, který nemá konkurenci ve skoku o tyči.

      Na sídlišti Dubina hořel byt, několik lidí bylo před plameny zachráněno, žena slezla 7 pater po hromosvodu

      Včera 17:51, vydáno včera 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Exploze předcházela požáru bytu na sídlišti Ostravě-Dubina. Několik lidí bylo z domu evakuováno. Jedna žena se přímo z hořícího bytu zachránila slezením po hromosvodu. O zraněné se postarali zdravotníci záchranné služby. Potvrzenou obětí je pes.

      Strážníci Studénky se mohou spoléhat na nové zbraně i na pomocníka v terénu

      Studénka průběžně investuje do obnovení vybavení své městské policie. Naposledy teď nakoupila strážníkům nové zbraně. Finance směřovaly i do pořízení takzvané mobilní kanceláře.

      Aktivita klíšťat je na vrcholu, lékaři doporučují očkování

      Aktivita klíšťat je podle měření výskytu na vrcholu. A Krajská hygienická stanice eviduje první případy nemocných boreliózou i klíšťovou encefalitidou. Na očkování však stále není pozdě.

      Obchvat kolem Karviné chce zamezit nehodovosti a instaluje bezpečnostní reflexní prvky

      6. května 2025 16:04 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Na obchvatu kolem Karviné přibudou nové bezpečnostní prvky, které zamezí dalším nehodám. Na křižovatce mezi obchvatem a Třídou 17. listopadu se totiž od jejího otevření stalo již dvanáct nehod.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Ostravě-Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      Mezi Rychvaldem a Bohumínem se staví nový rondel, řidiče čekají objížďky

      V pondělí 5. května odstartovala druhá etapa rekonstrukce silnice II/471 v úseku Rychvald – Bohumín Záblatí. Klíčovou změnou je přeměna stávající nevyhovující křižovatky Rozcestí na moderní okružní křižovatku. Hotovo by mělo být předběžně v říjnu letošního roku.


      První ročník setkání zástupců škol, zaměstnavatelů a výchovných poradců Bruntálska

      4. května 2025 21:45 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

      Střední odborná škola v Bruntále založila novou tradici. Pořádala první ročník akce s názvem Kariéra v srdci Moravskoslezska, která přinesla mnoho zajímavých nápadů a zlepšováků.

      Vážně zraněný 17letý mladík po pádu ze skály v Bruntále

      4. května 2025 12:53 | Bruntál | Jiří Cileček

      Záchranáři spěchali v sobotu večer k vážně zraněnému 17letému mladíkovi do Bruntálu. V tamním lomu měl spadnout ze skály. V ohrožení života ho do nemocnice přepravil vrtulník. Podle policie byl pod vlivem alkoholu.

      Rychlý konec zimy znamenal i rychlý start bajkové sezóny v Jeseníkách

      1. května 2025 11:15 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

      Sníh střídají kola. Na lyžařských svazích v Jeseníkách lyžaře nahradili cyklisté. Stejně jako na silnicích jich přibývá také na terénních trailech na sjezdovkách. Právě vyla zahájena letní bajková sezóna.

      Na dohled od Petrových kamenů se slétly čarodějnice ve Starém Městě

      1. května 2025 11:07 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

      Veselé slety a pálení čarodějnic probíhají na konci dubna po celé zemi. Jen málokde však mohou tvrdit, že se akce koná na dohled od Petrových kamenů – místa, kde se před stovkami let údajně čarodějnice slétaly. Takovým místem je již tradičně Staré Město u Bruntálu.

      Jsme pro. Rozhodli obyvatelé Nových Heřminov v referendu o stavbě přehrady

      28. dubna 2025 11:58 | Bruntál | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

      V Nových Heřminovech na Bruntálsku v sobotu proběhlo referendum o protipovodňové přehradě, která má zatopit část obce. Lidé od rána hlasovali o tom, jestli souhlasí se záměrem vybudovat protipovodňová opatření včetně vodního díla. Tentokrát dali přehradě zelenou.

      Obyvatelé Nových Heřminov v referendu rozhodovali o přehradě. Většina byla pro

      26. dubna 2025 19:22 | Bruntál | Yvona Fajtová

      V Nových Heřminovech proběhlo referendum o protipovodňové přehradě, která má zatopit část obce. Lidé od rána hlasovali o tom, jestli souhlasí se záměrem vybudovat protipovodňová opatření včetně přehrady.

      Bruntál měl na Dračích lodích důstojné zastoupení a několik posádek
      Vydáno 21. srpna 2023 12:47, Bruntál, Karel Soukop
      Festivalu Dračích lodí se letos zúčastnilo 54 lodí. Reprezentovaly města, obce i sportovní kolektivy. Bruntál nezůstal pozadu a obsadil hned několik posádek, včetně té městské.

      Závodilo se v kategoriích Pohár Mikroregionu Slezská Harta, o Pohár MS kraje a poprvé také v kategorii profesionálních sportovních posádek.

      Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Poprvé město Bruntál má svého zástupce a má tady posádku na Dračích lodích, která nese logo města Bruntálu. Podařilo se nám s panem místostarostou Radkem Zatloukalem to poskládat všechno.“
      Radek Zatloukal (nez.), místostarosta Bruntálu: „Byli jsme požádáni a to, abychom pádlovali, já tedy, protože jsem po operaci ramene, jsem přislíbil účast bubeníka, toho už měli, takže snad příští rok.“

      Domácí posádky vytvořily týmy Crossfight, Drakkar rým a Dračí loď Bruntál.

      Tým Crossfight: „My jsme Crossfight, jsme z Bruntálu a těšíme se tady dnesa, všechno vychází, počasí krásné, každý závod první místo, tak to snad bude i teď ve finále.“
      Miroslava Stáňová, kapitánka týmu Dračí loď Bruntál: „Včera si myslím, že se nám podařilo téměř nemožné, protože na to, že jsme jeli poprvé, jsme z 12 lodí skončili šestí, což je úžasný výsledek.“
      Marie Macháňová, Dračí loď Bruntál: „Náš tým je fakt skvělý, zodpovědní, perfektní, rychlí, mají fyzičku, jsou plně úžasní. Příští tok pojedeme určitě zase.“

      Velká konkurence a nadšení závodníků přinesly skvělé sportovní výkony jak ve sprintu na 200 metrů, tak v nedělním závodě na jeden kilometr.

      Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Slezská Harta je místem a přehradou, kde bychom se měli rekreovat, odpočívat a v tomto duchu se snažíme tu Slezskou Hartu postupně rozvíjet. Decentně k přírodě, ale tak, aby opravdu byly tady nové podněty, nové atrakce a nová chuť a nová energie, což se povedlo.“

      Bruntálská městská posádka nakonec obsadila ve sprintu šesté a v závodě na 1 kilometr páté místo. Na bednu se však dostaly další dva týmy, jak bruntálský Crossfight tak Drakkar Team.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000038710/bruntal-mel-na-dracich-lodich-dustojne-zastoupeni-a-nekolik-posadek