Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se na Sovinci bavily malováním, dravci a šelmami, vyšlo jim i počasí

  • Bruntál,

Děti si vedle prohlídky interiérů užívaly hlavně malování na kamínky, sádrové odlitky či jejich obličeje. V rámci akce Sovinecké šelmování si vyzkoušely hebkost srstí některých šelem, odlévaly jejich stopy a dokonce si mohly pohladit klidnou sovu pálenou či poslušné káně.

Michal Koutný, kastelán hradu Sovince: Jak vidíte za mnou, máme tady sokolníky z Páteřína, na druhé máme záchranné stanice a také strážce přírody. Například dneska, když máme dohromady to šelmování i Den rodin, už tady bylo 550 návštěvníků.

Josef Plaček, CHKO Beskydy: Máme tady informační stánek, který se týká velkých šelem, které se u nás vyskytují. Děti i dospělí si tady mohou poznávat šelmy a přiřazovat k nim jejich stopy. Zároveň je tady možnost odlít si stopu medvěda, rysa, nebo vlka v životní velikosti ze sádry.

Anketa: Mně se tady líbí hodně a já odlévám stopu od rysa. Asi dravci se mi tady nejvíce líbili.

Líbí se mi tady hodně, různé malování a úkoly.

Mně se tady nejvíc líbí hraní s korálky.

Mně bavilo nejvíc barvení kamínků, ale teďka mi ještě schne.

Nejvíc se nám líbí, že je krásně a že tady je plno dětí. Dětem se nejvíc líbilo malování na sádru.

Nejvíce se mi líbilo malování na obličej.

Po splnění úkolů některé z dětí vyhrály volnou rodinnou vstupenku do památky na území Moravskoslezského kraje. U losování nikdy nechyběl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: V našem kraji máme dnes přibližně 700 dětí v ústavní péči a našim cílem je opravdu každoročně toto číslo snižovat. Daří se nám to, protože každoročně získáváme nové a nové pěstouny, ať už ty přechodné, nebo trvalé, a také děti do adopce umisťujeme. To je velmi důležitá věc, protože vyrůstat v ústavní péči by nechtěl nikdo z nás. Jsme na špici České republiky v umisťování dětí. Přibližně 20 procent dětí, které jsou umístěny do náhradní rodinné péče, jsou právě z Moravskoslezského kraje. A když víme, že máme 14 krajů, tak je to obrovský úspěch.

Den rodin se bude konat na hradě Sovinci i v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu