V jednotce kategorie JP II bude nová cisterna pomáhat nejen při požárech, ale i při nehodách a živelných ohroženích.
Alois Šimčík (nez.), starosta Světlé Hory: „Dnešní den, máme slavnostní den předávání hasičům nového vozidla zakoupeného, cca za 11 mil korun, starší, co jsme měli, už mělo 25 let, tak má odslouženo, takže abychom zajistili tu bezpečnost a všechny tyto věci.
Jakub Pelikán, strojník: „Jsme rádi, že máme nové auto, je to velkou zásluhou obce i našeho velitele tím, že to dokázal vyběhat. Byla potřebná. Je to stejné auto, jako jsme měli to staré, kapacitně je to stejné, akorát je to o 20 let mladší, 4000 litrů vody, 250 litrů pěnidla.“
Pořizování nových zásahových vozidel vyžaduje rok od roku náročnější práci při zajišťování financování nákupu
Alois Šimčík (nez.), starosta Světlé Hory: „Podali jsme žádost o dotace před Ministerstvo vnitra, byli jsme vybráni a pak jsme podali žádosti. Dostali jsme dotaci z Ministerstva vnitra, 4 miliony, z MS kraje 2 miliony a pak jsme ještě 1,9 milionu získali přes MAS Hrubý Jeseník a I-ROP.“
Ladislav Václavec (ANO), senátor: „Já si myslím, že je to moc dobře, že se ty jednotlivé sbory dobrovolných hasičů vybavují dobrou technikou. Je to strašně důležité, protože to jsou chlapi, i ženy některé, kteří jsou vždycky na svém místě a vždycky schopni pomoci.“
Nové vozidlo pro dobrovolné hasiče je také součástí budování sportovního a kulturního zázemí ve Světlé Hoře.
Alois Šimčík (nez.), starosta Světlé Hory: „Pro lidi jsme tady vybudovali na hřišti pergoly, kde se můžeme tady všechno slavit, máme tady občerstvení, máme tady hospůdku na hřišti, která je obecní a teď ještě v kabinách v suterénu děláme prostory, kde by měly být posilovna a bude tam i infra sauna se šatnami, aby občané si mohli kdykoli přijít zacvičit a taky zajít do sauny 24/7.“