K výrobě jantarovky je samozřejmě zapotřebí jantar. Oldřich Balán, bruntálský výtvarník a šperkař, k tomu využívá jinak neupotřebitelné zbytky po výrobě šperků.
Oldřich Balán, výtvarník a šperkař: "Tenhleten odpad nakládám do lékárenského lihu, žádný líh z drogerie nebo podobně, kde to nechám zhruba půl roku louhovat a potom to sleju do této flašky, to už je vlastně ten jantar lihem naleptán a používám to pro své účely."
Účinky jantarovky jsou údajně mimořádné a mnohostranné. Oldřich Balán, výtvarník a šperkař: "Za ta desetiletí broušení jsou chycené klouby, nebo se i říznu nebo si zabrousím prst, tak to tam nastříkám a má to velmi dobré hojivé účinky na rány, na klouby a podobně."
Výroba léčivého prostředku je sice jednoduchá, přesto by ji lidé raději měli nechat odborníkům. Oldřich Balán, výtvarník a šperkař: "Nedoporučuji, aby si to každý vyráběl, jelikož každý není znalý, jestli má pravý jantar nebo imitaci jantaru, jdou to nebezpečné látky tyto imitace. A užívání? Hlavně nepít."
Při nákupu levného jantaru buďte obezřetní. Tato zkamenělá pryskyřice stará nejméně 30 milionů let se často falšuje celuloidem nebo jinými plasty.