Zřejmě pod tlakem ochranáři své stanovisko radikálně změnili. Zastánci kamzíků jim ale nevěří.
Jan Halfar, vedoucí Správy CHKO Jeseníky: "Na správě chráněné oblasti se problematice kamzičí zvěře v posledních letech aktivně nevěnujeme a ani v současnosti neplánujeme v tomto směru žádná opatření."
Pokud dochází ke snižování počtu kamzíků v Jeseníkách, je to zřejmě důsledkem mysliveckého hospodaření, tedy odlovu, který tady běžně probíhá.
Jiří Pecháček, důchodce, spoluautor petice: "Jednoznačně ano, o tom není žádná diskuse. Vždyť jsou tady 100 let. I Evropská unie říká, že jakékoliv zvíře, když někde žije tři generace, tak je původní. Nechápu, proč tedy ochranáři říkají nepůvodní zvěř, musíme zlikvidovat."
Zájem lidí o kamzíky organizátory petice potěšil. Takový ohlas rozhodně nečekali. Zdeněk Pavlíček, herec, spoluautor petice: "Máme 6,5 tisíce podpisů. To je věc, která je pro mě naprosto překvapivá a vede nás to všechny k úvahám, že nezůstaneme jenom u petice. Je to něco, co nás nakoplo i k hledání dalších možností, jak těm kamzíkům pomoci i jiným způsobem."
Milena Hamerská, důchodkyně, spoluautorka petice: "Posbíráme podpisy, nečekáme, že to budeme v dohledné době uzavírat. Ještě necháme petici běžet podle zájmu a pak to předložíme statutárním orgánům."
Zastánci kamzíků chtějí dosáhnout toho, aby kamzíci v Jeseníkách byli považováni za původní zvěř a požívali řádné ochrany. Musí jich ze být nejméně čtyři sta kusů, jinak by se nemohli zdárně rozmnožovat.