Bruntálský park byl po dlouhá desetiletí ponechán napospas osudu a postupně se dostal do havarijního stavu. Nevyhnutelná obnova byla rozdělena do dvou etap.
Vladimír Procházka, odbor životního prostředí: "V té první etapě se vyměňovala zeleň, to znamená zhruba 250 stromů a přes 3 tisíce keřů. Stavební práce byly dokončeny, jak vidíte a jsme rádi, že celá akce se podařila a úspěšně se zvládla."
Marek Němec, obchodní ředitel stavební firmy: "Náplní práce při rekonstrukci městského parku v Bruntále byla výměna povrchů s opravami a doplněním inženýrských sítí."
Anketa, návštěvníci parku: 1. "To se mi osobně líbí, bydlím tu od 71. roku." 2. "Je hezkej." 3. "Já sem chodím s klukama si hrát. Je to tady dobré."
Město Bruntál spolupracovalo při získávání peněz s polským Prudnikem. Současně se obnovovaly parky v obou městech. Spolupráci připomíná vyřezávaný reliéf v bruntálském parku, který je dílem řezbáře Františka Nedomlela.
František Struška (ČSSD), starosta Bruntálu: "Je to vlastně důkaz toho, že mezi městy nemusí být nic oficiálně na papíře, ale záleží na tom, jak se k tomu vedení jednoho i druhého města postaví, čili záleží to všechno na lidech."
V městském parku v Prudniku obnova stále pokračuje. Není ale divu. Tento park je třikrát větší, něž bruntálský.