V soukromé ubytovně žije asi 150 lidí. Nikdo z nich nemá trvalé bydliště ve městě. Prohřešky jsou tady na denním pořádku.
Anketa, obyvatelé ulice U Potoka: 1. "Občas cítíme větší hlučnost v létě. Hodně se tam hraje." 2. "Obtěžujou tady okolí, chodijou žebrat, kradou tady. Že kradou, za to může republika, když si je sem pozvala, tak se o ně má postarat. Obchody jsou plný a peníze nemají, tak co mají dělat." 3. "Policajti tady chodijou, byli tady nějaký průsery." 4. "Dělali takový nepříjemný věci, hlavně ty malý děcka. Lítaly do zahrádek a sebraly, co viděly, a docela tam dělají bordel kolem toho áháčka."
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: "Město nemůže v žádném případě ovlivnit ubytovávání lidí v tomto zařízení, nicméně můžeme se pokusit zmírnit některé negativní dopady. Může jít například o zabránění dalšímu sbírání odpadků a podobně. Můžeme to učinit terénní prací s lidmi přímo ubytovanými v tomto zařízení."
Terénní práce s klienty musí být cílená, adresná a dlouhodobá. Situace se rozhodně nezlepší ze dne na den.
Miluše Polášková, terénní pracovnice: "Bude potřeba hodně komunikovat jak s klienty, tak s majitelem objektu a já jako terénní pracovnice se můžu snažit jedině o to, aby se zlepšilo chování mých klientů."
Terénní práce se osvědčila v bývalých kasárnách. Radnice zde úzce spolupracuje s občanským sdružením Liga.
Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: "Na terénní práci v roce 2010 jsme požádali o dotaci Úřad vlády a předpokládáme, že peníze získáme, jako se nám to podařilo v minulých letech."
S penězi na terénní práci počítá město i ve svém rozpočtu. Zastupitelé na ni v prosinci schválili 84 tisíc korun.