Úprava plochy před poštou uzavře výstavbu centra

  • 16:50,
  • Čeladná ,

Centrum obce Čeladná bylo nově vystavěno a dokončeno zhruba před 10 lety. Jeho ideální vzhled ale stále narušuje neutěšený stav prostranství před poštou, komunikace s dírami a téměř desítka kontejnerů na komunální a tříděný odpad. To by se teď ale mělo změnit.

“Je to nazváno úprava centra, ale půjde spíše o takové polidštění. Jednak chceme, aby tady přibyla místa na parkování. Jsme dohodnuti s Hotelem Prosper, že mu zlikvidujeme plot. na místo toho plotu bude páteřní komunikace, která nás přivede za poštu, kde je obecní pozemek, kde by mělo být parkoviště,” Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné.

Hotová už je studie proměny tohoto místa a připravuje se projektová dokumentace. 

“Chtěli bychom mít stavební povolení nejpozději do poloviny letošního roku a když to dobře vyjde, snad do Vánoc by se toho lidé mohli dočkat. Když ne, tak nejpozději do prázdnin příštího roku,” dodal starosta obce.

Plánovanou úpravou přibude v centru obce 14 parkovacích míst, zlepší se příjezd dopravní obslužnosti pro poštu a celkově se tu zkvalitní prostředí pro obyvatele sousedících bytových domů i návštěvníky blízkého hotelu. Ze stávajícího místa, de facto přímo z centru obce, totiž zmizí i kontejnery na odpad. Projekt počítá s tím, že se schovají více za poštu. 

Další výraznou investicí, kterou obec v tuto chvíli plánuje, je výstavba kruhové křižovatky na místě střetu hlavního tahu se silnicí směrem na Podolánky. Součástí by měla být  i rekonstrukce chodníků v dané lokalitě. 
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 18.09. 9:24
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 18.09. 9:24
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků