Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Petr Andrle vydal knižní obhajobu Čeladné

  • Čeladná,

Petr Andrle, žijící v Čeladné, napsal více než devadesát vlastivědných publikací. Před pár dny k nim přibyla další s názvem Od střech doškových až po dnešek. Textem i fotografiemi popisuje neuvěřitelné přeměny Čeladná v posledních stoletích. A také vyvrací to, že někteří lidé tuto beskydskou obec přirovnávají k Beverly Hills východní Moravy.

Petr Andrle, publicista: “Na obranu Čeladné jsem se snažil prokázat. že to nebylo město žádných nějakých hloupých vesničanů. Vždyť od 17. století dvě stě let prováděli hutní výrobu, která byla velmi složitá.”

Čeladná, podle autora knihy, vždy obcí progresivní, ve které žili chytří, pracovití a podnikaví lidé.

Petr Andrle, publicista: “V 16. století byla střediskem odboje Valachů proti Hukvaldské vrchnosti. Jako jedna z prvních obcí měla veřejné osvětlení, i když trochu náhodou. Majitelé tkalcovny, Žárovy továrny, koupili parní stroj, který vyráběl elektrickou energii a on vyráběl příliš té energie, tak ji pustili do nejbližší ulice a restaurace. Takže by se dalo říct, že Čeladná měla někd kolem roku 1900 veřejné osvětlení.”

To vše a další zajímavosti obsahuje nová kniha Petra Andrleho, která vyšla za podpory obce Čeladná. Díky tomu si ji lidé budou moci zdarma vyzvednout ve zdejším Informačním centru. Na čtenáře tu čeká 1000 výtisků.
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků