Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Píšící a malující herečka Lenka Rzepková žije v Praze, její dětství ale patří Čeladné

  • Čeladná,

S Čeladnou je spojena řada osobností, které už se svými skutky proslavily, a jiné za sebou začínají výrazné stopy zanechávat. Takovým člověkem je Lenka Rzepková, všestranná umělkyně, která v Beskydech prožila dětství a stále se tu vrací za svou rodinou. Věnuje se herectví, malování a psaní.

Lenka Rzepková, herečka, autorka knihy: “Já myslím, že mě umění provází už od dětství. Já jsem vždy malovala, děda maloval a dělal sochy, takže jsem k tomu měla a mám hodně blízko, a celkově mě k tomu vedli rodiče. Ale to herectví přišlo ve čtvrté třídě, když jsem viděla, jak se natáčí film, a tak nějak mě to uchvátilo, že jsem říkala, že bych to jednou chtěla zažít. A tak mám radost, že se to tak nějak snad daří.”

Momentálně studuje na DAMU, angažmá má ve Švandově divadle a vidět jsme ji mohli v například v seriálu Božena a zahrála si v nové sérii Specialistů. Svou první velkou roli získala ve francouzské produkci.

Lenka Rzepková, herečka, autorka knihy: “Minulé léto jsem natáčela nádherný dokument o Geneive de Gelard, kde ztvárňuji hlavní roli, paní Geneive. Ona byla zdravotní sestrou během druhé světové války a pomohla mnoha lidem. Pro mně to byla neskutečná pocta a zároveň velká zodpovědnost, protože je to reálná žijící postava.”

Po tomto velmi emočním zážitku se Lence podařilo další své pocity zapsat do řádků knihy s názvem “Nikdy nezapomeň”.

Lenka Rzepková, herečka, autorka knihy: “Ta kniha vznikla teď po roce a půl, kdy jsem byla na pěší pouti do Santiaga de Compostela. Pouť mě inspirovala k tomu, abych si každý den zapisovala a najednou jsem ucítila nápad, který jsem chtěla dát do té podoby na ten papír. A kniha je o tom nezapomenout na to vnitřní dítě v sobě najít odvahu být sám sebou."

Knížka už je hotová, autorka ji doplnila i vlastními ilustracemi. Jak je to s jejím vydáním a kdy se dostane do rukou čtenářů můžete zjistit na odkazu: Pointa.cz | Nikdy nezapomeň

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy