Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Online v domově zvládají, ale chybí kontakty

  • Čeladná,

Poprat se s distanční výukou musí už delší dobu tisíce rodin, stejně tak musí situaci zvládnout v Dětském domově v Čeladné, kde je školou povinných 42 dětí. Jejich věkové rozpětí je od prvních tříd až po středoškoláky, navíc včetně pěti a šestiletých předškoláků, kteří také mají své domácí úkoly.

Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné: “Zvládáme to tedy, řekla bych bravurně, a tímto bych chtěla poděkovat svým kolegům, kteří s nasazením všech sil se snaží, aby to naše děti zvládly.”
Pavla Klinkeová, vychovatelka Dětského domova v Čeladné: “Dalibor chodí do druhé třídy, momentálně dělá matematiku a český jazyk, Kubík je předškolák, takže vypracovává pracovní listy z mateřské školky, v obýváku máme šestou třídu.”

Aby se navzájem nerušily, učí se děti na všech možných místech. Dostatečný počet počítačů a notebooků tu sehnali díky sponzorům.

anketa: školáci z Dětského domova Čeladná
“Čekám na hodinu zeměpisu,”
“Máme matematiku, bereme převody jednotek,”
“Máme teď matematiku, raději bych ale byla ve škole,”
“Píšu úkol z českého jazyka,”

Například Petr v tomto online režimu loni zvládl maturitu, teď je na vyšší odborné škole a chystá se na další přijímačky.

Petr, Dětský domov Čeladná, student vyšší odborné školy: “Teď jsem na vyšší odborné škole obor a chci jít na vysokou školu obor marketing, takže věřím, že se tam dostanu a udělám to.”
Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné:Myslím si, že to zvládáme, ale podle mého názoru špatně. Děti potřebují kontakty. Máme tady 20 děti, které jsou nad 15 let a těm hodně chybí sociální kontakty."

Výhodou čeladenského dětského domova je alespoň jeho poloha v podhůří Beskyd a velký areál, který jim umožní aktivity venku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry