Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná jde do další investice, koupí hotel v centru

  • Čeladná,

Čeladná koupí hotel Prosper v centru obce. Záměr v dubnu schválili zastupitelé. O využití objektu zatím rozhodnuto nebylo. Může to být prostor pro seniory nebo naopak startovací byty pro mladé lidi.

Loni na podzim Čeladná po dvaceti letech splatila úvěr ve výši 130 milionů korun, díky kterému postavila nové centrum. Teď zastupitelé schválili další velkou transakci, koupi hotelu Prosper u náměstí za 68 milionů korun. Obec tak získá, mimo jiné, kontrolu budoucí využití lukrativního objektu.

Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Měli jsme, jak jsme zvažovali veškeré varianty pro a proti, i strach z toho, že by se hotel mohl stát předmětem developerského projektu, případně spekulativního nákupu nebo takové objekty třeba koupili lidé za účelem zřízení ubytoven pro různé, třeba i nepřizpůsobivé typy občanů.”

Majitel hotelu naznačil záměr prodeje na konci loňského roku. Občané Čeladné dostali pár dní před hlasováním zastupitelstva do schránek anonymní leták, který před koupí hotelu varoval. Zastupitelé teď v dubnu v poměru 12:3 nákup hotelu odsouhlasili.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Hodně jsme o tom diskutovali, měli jsme pracovní schůzky, takže určitě nejde říct, že jsme se rozhodovali pod nějakým nátlakem nebo velmi rychle. Měli jsme k tomu spoustu materiálů, podkladů, takže potom to rozhodnutí pro koupi hotelu bylo jednodušší a určitě adekvátní vzhledem k těm informacím, které jsme dostali.”

Obec má na kupní cenu předjednán úvěr. Majitelem hotelu by se měla oficiálně stát 1. července. O využití zatím nebylo rozhodnuto. Variantou jsou byty pro seniory nebo startovací byty pro mladé lidi. Do doby, než bude záměr připraven, chce hotel pronajmout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy