Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ilustrátoři knihy o Beskydech vzejdou z kreslířské soutěže

  • Čeladná,

Publicista Petr Andrle žijící v Čeladné připravuje vydání nové vlastivědné knihy. Věnovat se bude hájenkám v Beskydech. Zajímavostí je, že na ni bude spolupracovat více než dvacítka ilustrátorů. O jejich jménech rozhodne soutěž.

Petr Andrle z Čeladné dosud napsal více než devadesát vlastivědných publikací, teď připravuje další s názvem Hajní a hájenky Beskyd, vyprávět bude historické příběhy a pochopitelně se bude týkat lesů. Knihu doprovodí 25 ilustrací, které vzejdou z výtvarné soutěže školáků z Čeladné.

Petr Andrle, publicista: “My jsme vycházeli z toho, že naše děti se z oken svých učeben dívají na Ondřejník, který díky kůrovcové kalamitě je tak říkajíc oholen. A napadlo nás, že bychom vyhlásili kreslířská soutěž na téma Jak budou vypadat naše lesy za 100 let.”

Soutěže se tedy mohou zúčastnit všechny děti obou místních mateřských a základní školy, ve které obrázky kreslí v rámci hodin výtvarné výchovy.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “My se snažíme ve škole vést k lásce k lesům a vůbec k přírodě. Máme svou vlastní soutěž O pohár Čeladenské ovečky, která je vždy tematicky zaměřená na Beskydy, ale letos osmý ročník soutěže neproběhl. Takže teď máme zástupný program a děti s potěšením malují na téma, které bylo dáno touto soutěží.”

Své kresby mohou autoři doplnit jednou nebo dvěma větami. Soutěž končí 30. června. Knihu připravuje k vydání zdejší Okrašlovací spolek Rozhledna ke konci roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy