Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda z pramene v Hájku opět teče z rezervoáru

Voda z pramene v Hájku v Lískovci opět vytéká z rezervoáru. Komplikovaná oprava jílového těsnění byla v těchto dnech dokončena. Ve vzorku vody navíc nebyla zjištěna přítomnost bakterií, a je tudíž pitná.

Voda z pramene v lískoveckém hájku opět vytéká z rezervoáru. Práce na opravě vadného jílového těsnění mezi skruží studny a korýtkem, které bylo příčinou, proč pramen už před časem uhnul ze své osy, zahájily Technické služby už zkraje října. Práce se ale nečekaně zkomplikovaly. Oproti podkladům od původního majitele, tedy Římskokatolické farnosti Frýdek, narazili pracovníci po odkrytí dlažby v altánu na původní pískovcové bloky, na kterých celý altán stojí. Aby se nezřítil, museli zvolit jiný pracovní postup.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Museli jsme provést tlakové polyuretanové utěsnění spár. V závěrečné fázi jsme ještě instalovali nové vyústění s ventilem, které umožní především v zimních měsících snížení hladiny, takže nebude docházet k zamrzání vody a bude možno vodu čerpat i v průběhu zimy.”

Pro vodu k prameni v Hájku v Lískovci dochází během celého roku takřka denně desítky lidí, kteří si ji nabírají do lahví i do barelů.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Pramen v Lískovci v Hájku je tradiční poutní místo. My jsme se před nějakým časem domluvili s církví na převodu pozemku, abychom mohli pramen opravit, protože uhnul. V současné době práce proběhly, jsou dokončeny a vypadá to, že pramen je funkční. Budeme věřit, že bude funkční i nadále další desetiletí.”

Podle posledního rozboru nebyla ve vodě zjištěna přítomnost bakterií, lidé ji proto mohou bez obav pít.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků