Reklama

Podané ruce hledají nové osobní asistenty

Organizace Podané ruce, která provozuje službu canisterapie a osobní asistence, v současné době hledá nové osobní asistenty. Jejich prací by bylo pomáhání hendikepovaným lidem s činnostmi, které sami nemohou vykonávat.

Stáhnout video
Reklama

Služby osobní asistence začala organizace Podané ruce vykonávat ve Frýdku-Místku v roce 2001. Projekt se poté rozšířil i do okolních obcí a měst, ke kterým patří například Ostrava, Karviná, Nový Jičín, Třinec, Opava a další.

Jana Marková, PR společnosti Podané ruce: “Osobní asistence je terénní služba. Osobní asistenti chodí přímo do domácností našich klientů. Naši klienti jsou lidé, kteří mají omezenou soběstačnost. Buď jsou tělesně nebo zdravotně postižení, nebo stářím už mají tu soběstačnost omezenou. Může to být klient jakéhokoli věku, tedy od dítěte až po seniora. V té domácnosti asistenti klientovi pomáhají s věcmi, které by normálně dělal sám, kdyby byl toho schopen. Takže asistenti pomáhají s hygienou, s oblékáním, s přípravou jídla, s péčí o domácnost, anebo klienta doprovázejí do zaměstnání, do školy, podle toho, co ten klient potřebuje.”

Podané ruce v současnosti poskytují službu osobní asistence asi 180 klientům v rámci Moravskoslezského kraje. Službu využívají ale také klienti v Jihomoravském, Olomouckém a Zlínském kraji. Není se proto čemu divit, že Podané ruce stále hledají nové osobní asistenty.

Jana Marková, PR společnosti Podané ruce: “Neustále hledáme lidi, kteří by přímo pracovali v péči o klienta, a hledáme osobní asistenty průběžně během celého roku. Teď nejvíce tady ve Frýdku-Místku, v Ostravě, v Jablunkově, ale i ve Zlíně, v Prostějově, zkrátka všude, kde působíme. Navíc teď hledáme i sociálního pracovníka tady ve Frýdku-Místku a ve Zlíně, což je pracovník, který je nad těmi asistenty a plánuje jim služby, chodí ke klientům, domlouvá s nimi péči atd. Takže hledáme osobní asistenty i sociální pracovníky.”

Lidé, kteří by se chtěli dozvědět více informací o osobní asistenci, mohou navštívit webové stránky www.asistujeme.cz, kde vedle obecných informací naleznou také zkušenosti osobních asistentů i klientů. Zájemci o práci osobního asistenta v Podaných rukou pak veškeré informace a kontakty naleznou na stránkách www.podaneruce.eu v sekci "osobní asistence".

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA Jablunkov a.s.
Frýdek-Místek
od 16 550 Kč do 20 650 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu