Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podané ruce hledají nové osobní asistenty

Organizace Podané ruce, která provozuje službu canisterapie a osobní asistence, v současné době hledá nové osobní asistenty. Jejich prací by bylo pomáhání hendikepovaným lidem s činnostmi, které sami nemohou vykonávat.

Služby osobní asistence začala organizace Podané ruce vykonávat ve Frýdku-Místku v roce 2001. Projekt se poté rozšířil i do okolních obcí a měst, ke kterým patří například Ostrava, Karviná, Nový Jičín, Třinec, Opava a další.

Jana Marková, PR společnosti Podané ruce: “Osobní asistence je terénní služba. Osobní asistenti chodí přímo do domácností našich klientů. Naši klienti jsou lidé, kteří mají omezenou soběstačnost. Buď jsou tělesně nebo zdravotně postižení, nebo stářím už mají tu soběstačnost omezenou. Může to být klient jakéhokoli věku, tedy od dítěte až po seniora. V té domácnosti asistenti klientovi pomáhají s věcmi, které by normálně dělal sám, kdyby byl toho schopen. Takže asistenti pomáhají s hygienou, s oblékáním, s přípravou jídla, s péčí o domácnost, anebo klienta doprovázejí do zaměstnání, do školy, podle toho, co ten klient potřebuje.”

Podané ruce v současnosti poskytují službu osobní asistence asi 180 klientům v rámci Moravskoslezského kraje. Službu využívají ale také klienti v Jihomoravském, Olomouckém a Zlínském kraji. Není se proto čemu divit, že Podané ruce stále hledají nové osobní asistenty.

Jana Marková, PR společnosti Podané ruce: “Neustále hledáme lidi, kteří by přímo pracovali v péči o klienta, a hledáme osobní asistenty průběžně během celého roku. Teď nejvíce tady ve Frýdku-Místku, v Ostravě, v Jablunkově, ale i ve Zlíně, v Prostějově, zkrátka všude, kde působíme. Navíc teď hledáme i sociálního pracovníka tady ve Frýdku-Místku a ve Zlíně, což je pracovník, který je nad těmi asistenty a plánuje jim služby, chodí ke klientům, domlouvá s nimi péči atd. Takže hledáme osobní asistenty i sociální pracovníky.”

Lidé, kteří by se chtěli dozvědět více informací o osobní asistenci, mohou navštívit webové stránky www.asistujeme.cz, kde vedle obecných informací naleznou také zkušenosti osobních asistentů i klientů. Zájemci o práci osobního asistenta v Podaných rukou pak veškeré informace a kontakty naleznou na stránkách www.podaneruce.eu v sekci "osobní asistence".
Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

David Vysloužil & Acoustic Irish | Léto v zahradě

17.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Letní kino Amfi: TENKRÁT PODRUHÉ

18.07. 21:00
Palkovice, Letní kino Amfi

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků