Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival partnerských měst ve Frýdku-Místku

Město Frýdek-Místek opět po roce hostilo další ročník Festivalu partnerských měst. V rámci něj přijely do města delegace z Polska, Slovenska a Belgie. Festival nabídl kulturní program v podání folklorních souborů i kapel a mnoho dalšího.

Zámecké náměstí ve Frýdku se stalo dějištěm v pořadí již čtvrtého ročníku Festivalu partnerských měst. Do Frýdku-Místku v rámci něj zavítali zástupci ze slovenské Žiliny, přijely polské delegace z města Myslowice, Bielsko-Biala a Žywiec a letos poprvé se zúčastnilo i belgické město Harelbeke. Představitelé partnerských měst spolu s vedením města pohovořili o možnostech prohlubování spolupráce a vyměnili si i poznatky z různých oblastí, například z oblasti dopravy nebo cestovního ruchu.

“Mámě štěstí, že už 19 let spolupracujeme s Frýdkem-Místkem. Reprezentujeme zde hlavně naši lidovou kulturu. Spolu s Frýdkem-Místkem podnikáme společné kroky v oblasti kultury, píšeme společné projekty, workshopy, a tak dále. Na tomto festivalu reprezentujeme i náš folklor. Děkujeme za pozvání a příští rok snad přijedeme zase,” řekl Mirosław Dziergas, ředitel odboru kultury města Žywiec.

Součástí festivalu byla i taneční a hudební vystoupení. Každé město v rámci kulturního programu představilo svůj folklorní soubor nebo hudební skupinu, která návštěvníkům zahrála a zazpívala své tradiční písně.

“Tradiční Festival partnerských měst byl letos poprvé povýšen tím, že pan ministr zahraničních věcí nad ním převzal záštitu a osobně se ho zúčastnil. Jsem rád, že na náměstí přišla spousta obyvatel, je vidět, že tady je celkem plno a že naše obyvatele zajímá kultura z Polska, ze Slovenska i z Belgie,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Představitelé partnerských měst s sebou do Frýdku-Místku přivezli také celou řadu propagačních materiálů s nejrůznějšími informacemi a zajímavými tipy k návštěvě a k výletům. Nouze nebyla ani o občerstvení, prodávaly se místní pochutiny, výrobky z medu, bylinkové čaje nebo rukodělné výrobky. Děti se mohly zabavit ve stanu městské knihovny, která pro ně připravila výtvarné dílny. 

Nahlásit chybu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail