Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propustek spojující Zelinkovice a Lysůvky je uzavřen

Touto zprávou nepotěšíme motoristy, kteří byli zvyklí projíždět ze Zelinkovic do Lysůvek a opačně přes tamní propustek. Z důvodu jeho havarijního stavu se musela cestu uzavřít a v současné době zde dochází k rekonstrukci propustku.

S totální rekonstrukcí propustku, který spojuje Zelinkovice a Lysůvky, začali zaměstnanci Technických služeb zkraje měsíce. Mostní prohlídka stanovila stav konstrukce propustku jako havarijní, proto se muselo s celkovými opravami začít co nejdříve.

“Stávající betonové roury v jmenovité světlosti 600 milimetrů, které již byly popraskány a hrozily zhroucením, budou nahrazeny novými železobetonovými o světlosti 1 metr, s tím, že obě čela budou provedeny z monolitického železobetonu a nátok i výtok bude osazen kamennou dlažbou, která bude vsazena do betonu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Rekonstrukce propustku si ale vyžádá omezení dopravy a s menším nepohodlím musí při přecházení počítat i pěší.

“Je tam totální uzávěra dopravy. Je tam vybudována pouze lávka pro pěší, která je občany využívána, takže bych chtěl na lidi apelovat, aby byli shovívaví. My se budeme snažit, aby byl termín ukončení prací co nejdřív,” slíbil Kohut.

Podle harmonogramu mají Technické služby na dokončení rekonstrukce propustku stanoven termín do poloviny prosince, zatím to ale vypadá, že by práce mohly být dokončeny už koncem listopadu. Celkové náklady této investiční akce činí 840 tisíc korun bez DPH.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy