Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propustek spojující Zelinkovice a Lysůvky je uzavřen

Touto zprávou nepotěšíme motoristy, kteří byli zvyklí projíždět ze Zelinkovic do Lysůvek a opačně přes tamní propustek. Z důvodu jeho havarijního stavu se musela cestu uzavřít a v současné době zde dochází k rekonstrukci propustku.

S totální rekonstrukcí propustku, který spojuje Zelinkovice a Lysůvky, začali zaměstnanci Technických služeb zkraje měsíce. Mostní prohlídka stanovila stav konstrukce propustku jako havarijní, proto se muselo s celkovými opravami začít co nejdříve.

“Stávající betonové roury v jmenovité světlosti 600 milimetrů, které již byly popraskány a hrozily zhroucením, budou nahrazeny novými železobetonovými o světlosti 1 metr, s tím, že obě čela budou provedeny z monolitického železobetonu a nátok i výtok bude osazen kamennou dlažbou, která bude vsazena do betonu,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Rekonstrukce propustku si ale vyžádá omezení dopravy a s menším nepohodlím musí při přecházení počítat i pěší.

“Je tam totální uzávěra dopravy. Je tam vybudována pouze lávka pro pěší, která je občany využívána, takže bych chtěl na lidi apelovat, aby byli shovívaví. My se budeme snažit, aby byl termín ukončení prací co nejdřív,” slíbil Kohut.

Podle harmonogramu mají Technické služby na dokončení rekonstrukce propustku stanoven termín do poloviny prosince, zatím to ale vypadá, že by práce mohly být dokončeny už koncem listopadu. Celkové náklady této investiční akce činí 840 tisíc korun bez DPH.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků