Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek nabyl pozemky společnosti Slezan

Zástupci Frýdku-Místku a společnosti Slezan Holding podepsali smlouvu o převodu některých pozemků do majetku města. Díky tomu teď může zrealizovat své záměry, jako výstavbu skateparku nebo dopravního terminálu.

O směně a nabytí některých pozemků a budov bývalé textilní společnosti Slezan rozhodli frýdeckomístečtí zastupitelé na svém zářijovém zasedání. V minulých dnech tak došlo k podpisu smluv, na základě kterých se město stalo vlastníky těchto objektů.

“Dneska Slezan a Statutární město Frýdek-Místek uzavřeli dohody o nabytí některých pozemků a staveb, takže město nabývá od Slezanu objekt bývalé školy, kde by měla vzniknout městská policie, objekt skladů u nádraží ČD plus točnu autobusů, pozemky pod točnou a park částečně pozemky pro skatapark. Toto je rozsah pozemků, které teď nabývá město, dnes jsme podepsali smlouvy, takže gratuluji městu k nabytí,” sdělil předseda představenstva společnosti Slezan Holding Jiří Karásek.

Městu se teď otevírají zcela nové možnosti, které povedou k jeho dalšímu rozvoji a k oživení dotčených území.

“Pro město je to klíčový moment, protože když jsme před několika lety začali se společností Slezan pracovat na společném Memorandu o spolupráci, tak se konečně podařilo dotáhnout ten první významný krok. Město získává klíčové a strategické pozemky. Tím klíčovým je autobusová točna před vlakovým nádražím, kde by se měla přemístit autobusová doprava ze současného autobusového nádraží, je to klíčový pozemek pro náš vlastní dopravní podnik, který město Frýdek-Místek založilo a který by měl od příštího prosince provozovat městskou hromadnou dopravu a nahradit tak ČSAD ve Frýdku-Místku. K tomu náleží potom sklady bavlny, které jsou součástí této směny a kde by mělo být další zázemí,” doplnil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město se bude ještě snažit získat pozemky pro Faunapark a do budoucna chce dále dopracovat územní studie, aby se oživily všechny průmyslové areály Slezanu a plnohodnotně se začlenily do struktury města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy