Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Frýdek-Místek opět rozběhá Hornická desítka

Město se už zanedlouho opět stane dějištěm Mezinárodního silničního běžeckého závodu Hornická desítka. Letos se koná už 32. ročník tohoto populárního závodu, kterého se každoročně účastní tisícovky běžců.

Hornická desítka - jeden z největších a nejznámějších běžeckých závodů v České republice - opět rozpohybuje Frýdek-Místek. V sobotu 4. listopadu se u Národního domu sejdou stovky sportovců a milovníků aktivního pohybu.

“Město Frýdek-Místek tento závod dotuje částkou 500 tisíc korun. Je to z toho důvodu, aby startovné mohlo zůstat na co nejnižší úrovni a aby byl běžcům poskytnut co možná největší servis. Tento závod absolvuje každoročně několik tisíc běžců, těší se velké popularitě, o čemž svědčí například účast běžců ze zahraničí. Účastní se ho také spousta mladých sportovců, a proto vnímám, že podpora, kterou do sportu investujeme, se vyplatí, a mladí opravdu začínají ve větší míře sportovat. Osobně tento závod považuji za jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí, která se na našem území koná a která našemu městu dělá reklamu nejen tady v okolí, ale i v rámci republiky i v zahraničí,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Hornická desítka je určena jak amatérským, tak i profesionálním běžcům. Účastnit se jí mohou děti i dospělí a stejně jako v předešlých letech bude závod rozdělen na několik disciplín.

“Závod tradičně zahajují závody mládeže. Je to pro všechny kategorie, od nejmenších předškoláků až po dorost. Potom následuje běh pro zdraví, což je kilometrový běh pro každého, běží se parkem, je to nesoutěžní běh. Na závěr se běhají závody mílařů, což je běh na 3333 metrů. Tento závod startuje společně se ženami. Na závěr odstartují muži svou desítku,” popsal ředitel závodu Josef Nejezchleba. 

Pro všechny předem přihlášené běžce bude připraveno nadstandardní zajištění, ke kterému patří startovní čísla se jménem, ceny pro nejlepší, ale také krásné a hodnotné ceny v tombolách jednotlivých závodů. 

Nahlásit chybu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail