Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamery ve F-M pomohou odhalit pachatale trestných činů

Při vjezdech a výjezdech z města jsou nově rozmístěny více než dvě desítky speciálních kamer, které mají pomoci odhalit pachatele trestných činů. Pokud by někdo přijel do města, spáchal třeba loupež a zase odjel, dopravní policie by jej měla lépe identifikovat.

Šestadvacet speciálních kamer v těchto dnech snímá všechny vjezdy do Frýdku-Místku a výjezdy z něj. Na začátku září je u silnic rozmístili zaměstnanci Technických služeb.

“Jsou to speciální kamery ke snímání registračních značek. Hlavní role by měla spočívat především při vyšetřování trestné činnosti pro účely policie ČR. Kamery byly instalovány v září ke stávajícím 82, které máme na území města pro účely bezpečné dopravy,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Město se na rozmístění kamer domluvilo společně se státní dopravní policií na bezpečnostní radě už zhruba před rokem. Poté se rok připravoval projekt a nákup těchto speciálních kamer.

“Nám se v minulých měsících stávalo celkem často, že přijel někdo z jiného města, spáchal například krádež, sedl do vozidla a odjel zpátky. Z toho důvodu jsme se se státní policii dohodli na tom, že budeme instalovat speciální systém kamer, který je schopný rozeznat státní poznávací značku daného vozidla a následně v systému, který je v Moravskoslezském kraji, identifikovat pachatele a dostihnout ho,” popsal primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Náklady na pořízení speciálních kamer činily zhruba dva miliony korun.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail