Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh vzdělávání ve F-M představil na 60 středních škol

Frýdek-Místek navštívil Trh vzdělávání a pracovního uplatnění. Žáci základních škol se seznamovali se širokou nabídkou oborů středních škol nejen z našeho kraje a také i s budoucími zaměstnavateli.

Víceúčelová hala Polárka ve Frýdku-Místku letos úplně poprvé hostila 22. ročník Trhu vzdělávání a pracovního uplatnění, který ve spolupráci s městem připravil Úřad práce České republiky.

“V tom letošním roce je to zase něco jiného. Rozhodli jsme se, že celou akci přesuneme z Národního domu do haly Polárka, protože si myslíme, že je tady více prostoru, a přitom i tak skoro nedostačuje. Jsme rádi, že jsme to sem přesunuli,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Žáci základních škol měli možnost seznámit se se středními školami a učebními i studijními obory, které nabízí, a získat představu o svém budoucím uplatnění na trhu práce.

“Proč to vlastně děláme? Chceme, aby žáci posledního ročníku základních škol měli možnost na jednom místě vidět, jaké jsou vzdělávací příležitosti a co nejlépe se potom rozhodnout ohledně dalšího studia,” sdělil ředitel kontaktního pracoviště F-M, ÚP ČR Vladimír Patáčik.

“V současné době je důležité se zaměřovat na technické obory, proto na letošním Trhu vzdělávání mají žáci a rodiče možnost vidět ukázku techniky, která je využívaná jak na školách, tak i u budoucích zaměstnavatelů. Díky této ukázce se mohou rozhodnout, co by se jim líbilo a co by chtěli do budoucna studovat,” řekl náměstek primátora Pavel Machala.

Na trhu vzdělávání se žákům představilo více než šedesát středních škol a učilišť. Formou propagačních materiálů, prezentací a ústního rozhovoru se zájemci mohli dozvědět všechny důležité informace o studijních oborech a vybrat si z nich ten, který by po ukončení povinné školní docházky chtěli v rámci svých schopností studovat.

“Jsme tady s obory, které neučí nikdo jiný nebo nikdo v blízkosti, což je Požární technik, tzv. Logistika v průmyslu a třetím obrem, který na první poslech působí, že ho má každý, je Mechanik elektrotechnik, ale my to máme orientováno na zabezpečovací, protipožární a regulační techniku,” popsal zástupce ředitelky SŠTaS Karviná Ladislav Kováč.

“Jsme velmi úzce specializovaná škola v oblasti počítačových sítí, programování, internetu věcí a programování aplikací,” řekl ředitel SŠINFOTECH F-M Radan Nachmilner.

O Trh vzdělávání bývá každoročně ze stran žáků i jejich rodičů velký zájem. I letos jej navštívilo několik tisíc zájemců.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail