Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M jsou na zimu připraveny

Zima se blíží, a tak se Technické služby během října pečlivě připravovaly na zimní údržbu silnic a chodníků. V současné době už mají naskladněn posypový materiál a na náhlé sněžení je přichystána také technika.

Zima se nezadržitelně blíží a s ní také starost o zimní údržbu města, kterou každoročně zajišťují Technické služby. Na starosti mají 352 kilometrů místních komunikací, které patří pod správu Frýdku-Místku, a to včetně silnic a chodníků v místních částech Lískovec, Skalice, Panské Nové Dvory, Chlebovice, Zelinkovice a Lysůvky.

“Technické služby se pilně připravují na začátek zimní sezóny. Dnes už i měří teploty na silnicích, kdy ty teploty klesají k nule a kdy už bude potom třeba zahájit solení nebo inertní posyp chodníků a silnic. Technické služby se i dovybavily GPS zařízeními, takže si sledují své sypače i menší vozidla a snaží se optimalizovat trasy, kde jezdí a sypou. Často právě vychází z těch teplot, takže když vidí, že teplota na silnici klesá k číslům, kdy už to začíná klouzat, vyjíždějí. Věřím, že jsou dobře nachystány,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Technické služby se na nadcházející zimní období pečlivě připravovaly už v průběhu října. V této chvíli mají všechny stroje a mechanizmy v pozoru a v případě náhlého sněžení mohou okamžitě vyjet na silnice.

“V letošním roce jsme zakoupili jako náhradu za jednu multikáru univerzální nosič s tím, že je tam k dispozici i nerezová sypačka plus pluh. Už v zimních měsících jsme zakoupili další dvě nerezové sypačky za stávající multikáry, takže mechanizmy, které zajišťují zimní údržbu v sídlištních částech, ve kterých se nedostaneme velkými vozidly kvůli parkujícím autům, by měly být z hlediska kvality posíleny. Jsme také předzásobeni chemickým materiálem. Máme na skladech zhruba 1100 tun posypové soli s tím, že tady v areálu je jen operativní nezbytné množství jako příprava na operativní zákroky. Inertní materiál dozásobováváme průběžně v návaznosti na vývoj samotné údržby,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Plán zimní údržby začal oficiálně platit s příchodem prvního listopadového dne. Od tohoto data zaměstnanci technických služeb drží také pravidelné čtyřiadvacetihodinové pohotovostní služby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy