Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M jsou na zimu připraveny

Zima se blíží, a tak se Technické služby během října pečlivě připravovaly na zimní údržbu silnic a chodníků. V současné době už mají naskladněn posypový materiál a na náhlé sněžení je přichystána také technika.

Zima se nezadržitelně blíží a s ní také starost o zimní údržbu města, kterou každoročně zajišťují Technické služby. Na starosti mají 352 kilometrů místních komunikací, které patří pod správu Frýdku-Místku, a to včetně silnic a chodníků v místních částech Lískovec, Skalice, Panské Nové Dvory, Chlebovice, Zelinkovice a Lysůvky.

“Technické služby se pilně připravují na začátek zimní sezóny. Dnes už i měří teploty na silnicích, kdy ty teploty klesají k nule a kdy už bude potom třeba zahájit solení nebo inertní posyp chodníků a silnic. Technické služby se i dovybavily GPS zařízeními, takže si sledují své sypače i menší vozidla a snaží se optimalizovat trasy, kde jezdí a sypou. Často právě vychází z těch teplot, takže když vidí, že teplota na silnici klesá k číslům, kdy už to začíná klouzat, vyjíždějí. Věřím, že jsou dobře nachystány,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Technické služby se na nadcházející zimní období pečlivě připravovaly už v průběhu října. V této chvíli mají všechny stroje a mechanizmy v pozoru a v případě náhlého sněžení mohou okamžitě vyjet na silnice.

“V letošním roce jsme zakoupili jako náhradu za jednu multikáru univerzální nosič s tím, že je tam k dispozici i nerezová sypačka plus pluh. Už v zimních měsících jsme zakoupili další dvě nerezové sypačky za stávající multikáry, takže mechanizmy, které zajišťují zimní údržbu v sídlištních částech, ve kterých se nedostaneme velkými vozidly kvůli parkujícím autům, by měly být z hlediska kvality posíleny. Jsme také předzásobeni chemickým materiálem. Máme na skladech zhruba 1100 tun posypové soli s tím, že tady v areálu je jen operativní nezbytné množství jako příprava na operativní zákroky. Inertní materiál dozásobováváme průběžně v návaznosti na vývoj samotné údržby,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Plán zimní údržby začal oficiálně platit s příchodem prvního listopadového dne. Od tohoto data zaměstnanci technických služeb drží také pravidelné čtyřiadvacetihodinové pohotovostní služby.
Harai s.r.o., pracoviště ZZC Vyšní Lhoty
Vyšní Lhoty
od 15 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků