Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku přibývají nové stromy

Ve městě v těchto dnech probíhá výsadba nových stromů. Ty nahradí stromy, které muselo město z bezpečnostních důvodů během roku pokácet. Parky a sídliště se tak dočkají okrasných i ovocných stromů.

Během roku proběhly a i v těchto dnech probíhají ve Frýdku-Místku ořezy a kácení starých a nemocných stromů, které mohou být nebezpečné pro obyvatele města.

“To znamená stromy, které odbor životního prostředí vyhodnotil jako rizikové na stupnici od jedničky do pětky. Pětka je úplná havárie, čtyřka je, že by už měl být také nějakým způsobem ošetřen. V současné technické služby jezdí po městě a starají se o ty stromy, ořezávají větve a některé stromy budou i pokáceny. Všechny ale budou nahrazeny novou výsadbou. Za každý pokácený strom vysadíme minimálně jeden nový,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A tak se i děje. Už koncem října zahájili zaměstnanci Technických služeb výsadbu nových stromů. Celkem ve městě přibude 210 stromů, z toho 133 ve frýdecké části a 77 v Místku. Dalších 34 stromů bude vysazeno právě jako náhrada za uschlé, případně pokácené stromy.

“Největší zastoupení má javor, zhruba 45 kusů. Stejné množství čítají okrasné jabloně a třešně. Tuším, že 26 bude habrů a 25 dubů. Co se týče jehličnanů, jsou tam nějaké douglasky, smrky omoriky a další,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut. 

Pokud to počasí dovolí, měli by být zaměstnanci Technických služeb s výsadbou hotovi do konce listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků