Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rubikovu křižovatku ve Frýdku čeká rekonstrukce

Řidiče i chodce ve Frýdku-Místku potrápí dopravní komplikace. Město na příští rok chystá složitou a zdlouhavou rekonstrukci křižovatky na třídě T. G. Masaryka.

Občané Frýdku-Místku, ale i ti, kteří budou městem jen projíždět, se v příštím roce budou muset obrnit notnou dávkou trpělivosti. Křižovatku na třídě T. G. Masaryka ve Frýdku, tzv. Rubikovu křižovatku, totiž čeká neodkladná a zdlouhavá rekonstrukce.

“Na město se pomalu blíží jedna z oprav, na kterou se opravdu netěšíme, a to je to, že pomalu dosluhuje most pod Rubikovou křižovatkou. My jsme si přáli, aby oprava Rubikovy křižovatky a toho mostu proběhla až po výstavbě obchvatu města Frýdku-Místku, ale bohužel ten stav toho mostu dneska už není dobrý, byť jsme se snažili o co nejlepší údržbu, ale ta životnost už je na konci. Takže někdy na přelomu příštího roku začne oprava mostu pod Rubikovou křižovatkou, včetně opravy té křižovatky, osvětlení, zábradlí a veškerého toho prostoru okolo,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Kvůli pracím je více než zřejmé, že řidiče a také chodce čekají omezení a uzavírky, které navíc potrvají velmi dlouho.

“Je třeba si uvědomit, že pod Rubikovou křižovatkou jsou dva mosty, takže se pojede po polovinách. Nejdříve se úplně očistí jedna polovina mostu, zmizí chodníky, zmizí cesta, půjde se úplně na ten základový beton, který se bude dělat celý znova. Pak se zpátky vybudují chodníky a cesta. Potom se přesuneme na druhou polovinu, kde proběhne to samé. Tím, že je to opravdu velice složitá oprava a bude navíc probíhat za provozu města, bude probíhat dva půlroky. Půl roku se bude dělat ta jedna mostní konstrukce, půl roku druhá. Máme k tomu vypracován projekt objížděk, protože to zasáhne celé centrum města, v jedné chvíli opravdu nebude ani možné přejít z horní části Frýdku do dolní části Frýdku,” sdělil Deutscher.

Protože se bude rekonstruovat komplexně celý prostor křižovatky, rozhodla Rada města o zadání aktualizace projektové dokumentace z roku 2010 a na projekt a jeho realizaci se pokusí získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. O tom, jak budou práce probíhat, kdy dojde k uzavírkám a kudy povedou objízdné trasy pro řidiče, vás budeme informovat podrobněji v příštím roce.

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail