Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Symfonický orchestr F-M zve na Mozartovo Requiem

Už tento čtvrtek se v místeckém Národním domě uskuteční podzimní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek, který zahraje Requiem Wolfganga Amadea Mozarta.

Bezesporu nevšední zážitek čeká na všechny, kteří ve čtvrtek 16. listopadu dorazí do místeckého Národního domu na podzimní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek. Ten si spolu s hosty pro milovníky vážné hudby všeho věku připravil Mozartovo Requiem.

“Zazní slavné Requiem od Mozarta v D-mol, které nacvičujeme s více než 80 sboristy, 4 sólisty, takže nálada koncertu, kde zazní více než sto muzikantů, bude velkolepá a určitě ten zážitek bude stát za to. Myslím, že Mozartovo Requiem všichni znají ze slavného Formanova filmu Amadeus, kde je to hlavní téma příběhu. Už z tohoto filmu ta hluboká nálada a atmosféra je zjevná, ale věřte, že naživo je to ještě stokrát silnější, až to zavání určitou meditací. Myslím si, že opravdu je to jedinečný koncert tady ve Frýdku-Místku, protože není jednoduché sehnat tolik dobrovolníků a amatérských muzikantů, kteří by to takhle dlouho cvičili a to dílo provedli. Všichni jste srdečně zvání,” řekla ředitelka Symfonického orchestru Frýdek-Místek Martina Pavelková.

Silný zážitek, který toto velkolepé dílo posluchačům přinese, není to jediné, co si pro návštěvníky koncertu Symfonický orchestr připravil.

“Musím upozornit na to, že na koncertě proběhne slavnostní křest našeho nového CD, což je velká událost, protože Symfonický orchestr již dlouho CD nevydal. Pracovali jsme na něm několik let, takže i toto dodá tomu koncertu na vážnosti. K tomu ještě máme pro všechny posluchače připraveno malé překvapení,” dodala Pavelková.

Koncert Symfonického orchestru začne v Národním domě úderem 20. hodiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy