Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané F-M mohou navrhnout osobnost na Cenu města

Do konce tohoto roku mohou občané podávat návrhy na udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku za rok 2017. V příštím roce pak město z nominovaných vybere ty osobnosti, které si cenu nejvíce zaslouží.

Znáte-li někoho ze svého okolí, kdo si podle vás zaslouží získat cenu za nějakou svou činnost, neváhejte a navrhněte jeho ocenění. Město bude totiž v průběhu příštího roku stejně jako v letech předcházejících opět slavnostně udělovat Ceny statutárního města Frýdek-Místek, tentokrát za rok 2017. Do konce prosince tak mají frýdeckomístečtí občané možnost nominovat osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji města. Cena je každoročně udělována v několika oblastech, a to za přínos v oblasti vědecké činnosti, výtvarného umění a architektury, hudby, literární činnosti, dramatického umění, sportu, výchovy a vzdělávání nebo za záchranu lidského života.

“Již několik let mohou občané města navrhnout ocenění osoby, která nějakým způsobe, město proslavila, nebo naopak třeba zachránila nějaký lidský život. Jedná se o cenu města, každý občan tak může někoho navrhnout. Zastupitelé pak rozhodnou, kdo si toto ocenění zaslouží a následně v průběhu roku dostane daná osoba ocenění, finanční obnos a také speciální dárek. Takže teď je ta vhodná chvíle, kdy každý mlže navrhnout někoho, kdo se zasloužil třeba ve sportovní branži, nebo v kulturní, anebo někomu pomohl, zachránil život a tak dále,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Předkládat návrhy na udělení ceny města mohou pouze jeho občané, a to písemně na podatelně magistrátu. Návrh musí obsahovat jméno, příjmení a bydliště nominovaného a odůvodnění nominace. Navrhovatel uvede také své jméno a příjmení, adresu bydliště a návrh podepíše. Všechny podané návrhy začátkem příštího roku projednají předsedové politických klubů, následně budou předloženy Radě města a ta je doporučí ke schválení Zastupitelstvu. Zastupitelé poté na svém zasedání rozhodnou, komu Cenu města udělí.
EXPEDIČNÍ KAMERA 2020

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

21.09. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Ski Park Grůň z.s.- Staré Hamry
Staré Hamry
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků