Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M odklízí z ulic spadané listí

Technické služby se během podzimních dní naplno věnují úklidu spadaného listí. S pracemi začaly už koncem října a dříve, než přijde první sníh, musí provést vyhrabání na všech veřejných plochách ve městě.

O tom, že se zima kvapem blíží, svědčí množství spadaného listí. Zaměstnanci Technických služeb se proto naplno věnují jeho úklidu. Stejně jako v předešlých letech mají pro tyto práce vypracovaný a městem schválený podrobný harmonogram a do prvního sněhu se snaží vyčistit chodníky, silnice i sídliště.

“Chceme, aby město bylo krásným městem, aby se všichni občané cítili dobře, proto máme naše technické služby, které se starají o veřejný prostor. V současné době probíhá hrabání listí, které spadlo při podzimu, a chystáme se na zimu,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Pracovníci Technických služeb mají denně na starosti sběr listí na ploše o rozloze mezi třemi až pěti hektary.

“V terénu máme podle lokalit a podle potřeby pět až deset traktorových sekaček, zhruba 20 až 25 zaměstnanců, kteří vyhrabávají i ručně listí z míst, kde se sekačky a traktorové sekačky nedostanou, takže zpod keřů, stromů a přilehlých částí. Snažíme se i ve spolupráci s provozem komunikace dočišťovat ty plochy i strojně, tzn. přilehlé chodníky, případně místní komunikace. Harmonogram je nastaven tak, že v první polovině listopadu probíhá to vyhrabání v místecké části, v druhé polovině přejdeme do frýdecké části,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Veškeré listí, které zaměstnanci Technických služeb sesbírají, se pak odváží na kompostárnu do Bruzovic k dalšímu zpracování.

Se sběrem by měli být pracovníci Technických služeb hotovi do konce listopadu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy