Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské farmářské trhy přijdou do F-M zase napřesrok

Ve městě proběhly další a letos poslední Beskydské farmářské trhy. A protože se blíží Vánoce, byla jejich součástí i kuchařská show zaměřená na přípravu sladkovodních ryb. Samozřejmě ale nechybělo ani tradiční zboží.

Na místeckém náměstí Svobody proběhly další a letos poslední Beskydské farmářské trhy. I když už byly cítit duchem Vánoc, nechybělo na nich tradiční zboží od mléčných výrobků, pečiva, vajec, marmelád nebo koření přes sezónní zeleninu, zejména brambory, mrkev, cibuli a česnek, až po rukodělné výrobky. Součástí trhů byla i kuchařská show zaměřená na přípravu sladkovodních ryb.

“Já doufám, že se všem, kteří trhy navštívili, jejich nabídka líbila. Myslím, že celý tým z živnostenského úřadu, který se o Beskydské farmářské trhy stará, se velice snaží, aby ta nabídka byla co nejlepší. Občas se objevilo i něco nového, co trhy ozvláštnilo. Dneska se nesou v takovém vánočnějším duchu. Jsou tady rybí speciality, je možné i ochutnat zdarma,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Anketa, návštěvníci trhů: 1. ”Jsme spokojeni. Ještě nikdy jsme nevynechali. Máme víno, mýdla, kávičku. V pohodě.” 2. “Je to tu krásné. Jsme tady každý rok. Je to nádherné. Koupila jsem si perníkovou chaloupku, víno, je to tu super.”

Přestože povětšinou bylo místecké náměstí v době konání farmářských trhů plné lidí, vyvstávaly i otázky, proč se konají zrovna ve čtvrtek dopoledne, kdy je většina obyvatel města v práci a na trhy se tak nemůže dostat.

“Trošičku nám lidé vyčítají, že Beskydské farmářské trhy neprobíhají třeba v sobotu, nebo že nejsou odpoledne, ale to už by nebyly Beskydské farmářské trhy, protože je třeba si uvědomit, že se nám podařilo něco výjimečného, a to to, že nám tady chodí maloprodejci a malovýrobci, kteří tady dopoledne přijdou, prodají nadbytky ze své produkce a potom odcházejí. Snažíme se vymyslet nějaký formát, kdy by mohl být takový tržní prodej i odpoledne nebo v sobotu, ale už to bude trochu jiný produkt, protože už se nám tu pak dostávají prodejci, kteří nakoupí ve velkoobchodu a pak to tu prodávají. My se snažíme a kontrolujeme prodejce, ať jsou skutečně výrobky od nich, ať je patrné, že skutečně mají ten les, mají ty kravičky a jsou to jejich výrobky,” řekl Deutscher.

Na Beskydské farmářské trhy se mohou lidé těšit zase napřesrok, kdy je opět na jaře zahájí květinový trh.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy