Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské farmářské trhy přijdou do F-M zase napřesrok

Ve městě proběhly další a letos poslední Beskydské farmářské trhy. A protože se blíží Vánoce, byla jejich součástí i kuchařská show zaměřená na přípravu sladkovodních ryb. Samozřejmě ale nechybělo ani tradiční zboží.

Na místeckém náměstí Svobody proběhly další a letos poslední Beskydské farmářské trhy. I když už byly cítit duchem Vánoc, nechybělo na nich tradiční zboží od mléčných výrobků, pečiva, vajec, marmelád nebo koření přes sezónní zeleninu, zejména brambory, mrkev, cibuli a česnek, až po rukodělné výrobky. Součástí trhů byla i kuchařská show zaměřená na přípravu sladkovodních ryb.

“Já doufám, že se všem, kteří trhy navštívili, jejich nabídka líbila. Myslím, že celý tým z živnostenského úřadu, který se o Beskydské farmářské trhy stará, se velice snaží, aby ta nabídka byla co nejlepší. Občas se objevilo i něco nového, co trhy ozvláštnilo. Dneska se nesou v takovém vánočnějším duchu. Jsou tady rybí speciality, je možné i ochutnat zdarma,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Anketa, návštěvníci trhů: 1. ”Jsme spokojeni. Ještě nikdy jsme nevynechali. Máme víno, mýdla, kávičku. V pohodě.” 2. “Je to tu krásné. Jsme tady každý rok. Je to nádherné. Koupila jsem si perníkovou chaloupku, víno, je to tu super.”

Přestože povětšinou bylo místecké náměstí v době konání farmářských trhů plné lidí, vyvstávaly i otázky, proč se konají zrovna ve čtvrtek dopoledne, kdy je většina obyvatel města v práci a na trhy se tak nemůže dostat.

“Trošičku nám lidé vyčítají, že Beskydské farmářské trhy neprobíhají třeba v sobotu, nebo že nejsou odpoledne, ale to už by nebyly Beskydské farmářské trhy, protože je třeba si uvědomit, že se nám podařilo něco výjimečného, a to to, že nám tady chodí maloprodejci a malovýrobci, kteří tady dopoledne přijdou, prodají nadbytky ze své produkce a potom odcházejí. Snažíme se vymyslet nějaký formát, kdy by mohl být takový tržní prodej i odpoledne nebo v sobotu, ale už to bude trochu jiný produkt, protože už se nám tu pak dostávají prodejci, kteří nakoupí ve velkoobchodu a pak to tu prodávají. My se snažíme a kontrolujeme prodejce, ať jsou skutečně výrobky od nich, ať je patrné, že skutečně mají ten les, mají ty kravičky a jsou to jejich výrobky,” řekl Deutscher.

Na Beskydské farmářské trhy se mohou lidé těšit zase napřesrok, kdy je opět na jaře zahájí květinový trh.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail