Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve F-M mohou potěšit osamělé a darovat jim dárek

Dobrovolnické centrum ADRA přichází před Vánocemi s novým projektem. U příležitosti světového dne laskavosti vyzývá veřejnost, aby darovala jakýkoliv dárek osamělým lidem.

U příležitosti světového dne laskavosti, který připadá na 13. listopad, vymyslelo Dobrovolnické centrum ADRA nový projekt, jehož cílem je před Vánoci potěšit lidi, kteří jsou sami, a tak ani ve svátky, které jsou pro mnohé z nás nejpěknějšími v roce, nemají na co se těšit.

“Rozhodli jsme se, že budeme chtít podpořit a chovat se laskavě k těm, kteří se cítí sami, kteří nikoho nemají a kteří, i když žijí třeba v paneláku, kde jsou desítky i padesátky rodin, tak se i přesto za těmi zdmi cítí sami a nemají nikoho, kdo by jim na Vánoce ten dárek dal a kdo by je s nimi nějak sdílel. Chceme vyzvat širokou veřejnost, protože laskaví můžeme být jen tehdy, když nám to umožní lidé ve Frýdku-Místku, takže chceme lidi poprosit, aby se zamysleli, a kdyby chtěli, mohli by vyrobit nebo i koupit něco, co bychom pak předali lidem, kteří se cítí sami. Je důležité, aby předávali laskavost a my se ji budeme snažit zprostředkovat,” sdělil vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Každý, kdo se chce zapojit, může do ADRY donést jakýkoli dárek a nechat ho tam pro ty, kteří jej nemají od koho jiného dostat.

“Občané města mohou přinést dárek k nám na Radniční ulici do ADRY, my ho tady uschováme a pak začneme obcházet lidi, kteří se cítí sami a kteří to sdílení a laskavost potřebují,” dodal Staněk.

Dárky mohou zájemci donášet do Dobrovolnického centra ADRY do 15. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy