Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční výzdoba Frýdku-Místku bude letos ještě bohatší

Město se opět po roce halí do vánoční výzdoby. Přestože do Vánoc je stále ještě dost času, na sloupech veřejného osvětlení se už dnes objevují světelné vánoční stromy, vločky a jiné ozdoby.

Ulice města se zase po roce chystají na Vánoce. Už koncem října zahájili pracovníci Technických služeb instalaci vánoční výzdoby, která bude letos zase o něco bohatší.

“Snažíme se každým rokem zlepšovat vánoční výzdobu, která ve městě bude. Spousta občanů chválila výzdobu, která byla na 8. pěším pluku na stromech. Z toho důvodu jsme se rozhodli toto zdobení nakoupit a bude tak i na jiných částech města. Chceme, aby to vypadalo ještě lépe než loni, tak doufám, že se to bude všem občanům líbit a že budou spokojeni,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

S postupnou obnovou vánoční výzdoby začaly Technické služby už v minulých letech. Loni dostala novou výzdobu místecká část a letos se jí dočká Frýdek.

“Konkrétně na ulici T. G. Masaryka, kde budou všechny stromy osazeny novými led řetězy se zábleskovými efekty v ledové kombinaci. Nově bude nazdoben magistrát, strom, který je vedle památníku Maryčky Magdonové, tam bychom to taky chtěli sladit v kombinaci ledové a teplé barvy se zábleskovými efekty a nově dojde také na frýdecké náměstí, kde bude veškerá výzdoba směřována do podobného rázu jako v loňském roce na místeckém náměstí, případně na ulici 8. pěšího pluku,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V letošním roce se nově dočkají vánočních ozdob také dvě ulice, a to ulice Bruzovská, kde Technické služby rozvěsily 25 světelných ozdob, a ulice Revoluční, kde by ozdob mělo být 50. Vánoční svícny, vločky, světelné řetězy, hvězdy, zvonečky, ale také převěsy a gejzíry nainstalují Technické služby také v místech, na která jsou občané zvyklí z předcházejících let. Výzdoba bude na třídě T. G. Masaryka, v Parku pod zámkem, autobusovém stanovišti, ve středu a centru místecké části a na obou náměstích. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy