Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V příštím roce vznikne na Letné ve F-M světelná křižovatka

V příštím roce by mohla vzniknout na Letné světelná křižovatka. Jedná se o frekventovaný úsek, kde jezdí auta vysokou rychlostí a řidiči mají problém křižovatkou projet. Semafory by tak problém pomohly vyřešit.

Už několik let chce město vybudovat semafory na Letné, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant. Dopravní situace je na této frekventované čtyřproudé silnici velice složitá, zejména pak pro řidiče, kteří chtějí vyjet z vedlejší silnice na hlavní.

“Celá ta anabáze trvá už skoro deset let. Deset let se tam město snaží ulehčit občanům vyjíždění z Letné. Nejprve jsme měli řešení, že by tam byla okružní křižovatka, to nám ale bohužel ŘSD zamítlo. Nakonec nám ŘSD doporučilo klasickou křižovatku, kterou tam v tuhle tu chvíli realizujeme, ale i v průběhu té realizace opětně ŘSD do toho velice intenzivně vstupovalo a zdržovalo ten proces, takže opravdu ta příprava je od roku 2009, a teprve nyní se dočkáme té výstavby,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Přípravné práce už začaly. Semaforů by se Letná mohla dočkat nejpozději do konce října příštího roku.

“Bohužel ještě nemáme všechna povolení od MS kraje, ale zakázku už jsme zadali. Technické služby na ní začínají intenzivně pracovat, objednávaly už materiál a očekáváme, že ještě v tomto roce začnou dělat protlaky pod silnicí, začnou tahat technickou infrastrukturu, elektřinu a uvidíme, kolik toho stihnou udělat. My bychom si přáli, aby se vše stihlo ještě v letošním roce, ale uvidíme, jak to Technickým službám půjde,” sdělil Deutscher.

Jak se budou práce vyvíjet budeme sledovat a přineseme vám aktuální informace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy